Засуджений екс-міліціонер з Львівщини бореться з корупцією в Міноборони

Сергія Кончука раніше засудили за службову недбалість і підробку документів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 26 березня 201926120
Виявляти корупцію у Міноборони призначили засудженого за підробку документів колишнього міліціонера з Кам’янки-Бузької

Начальником Центральної територіальної групи з питань запобігання та виявлення корупції в Міністерстві оборони України призначили колишнього засудженого екс-міліціонера, який підробляв документи і останні роки ніде офіційно не працював. Однак раптово він зробив карколомну кар’єру в Міноборони – став офіцером у Львові у Західній групі, а вже через півроку очолив Центральну. Натомість, його керівника у Львові, який поцікавився причиною такого злету, звільнили з посади, пише видання «Наші гроші. Львів».

Майор юстиції Сергій Кончук, якого у 2018 році підвищили в званні до підполковника юстиції, офіційно ніде не працював починаючи з кінця 2010 року. Увесь його попередній досвід – це робота в районних відділах міліції Львівської області. Однак на початку 2018 року його призначили на посаду старшого офіцера Західної територіальної групи з питань запобігання та виявлення корупції, а ще через півроку – керівником Центральної групи. При цьому призначення здійснювалося без конкурсу.

Видання зазначило, що на сайті Міністерства оборони України у розділі «Відділ з питань запобігання та виявлення корупції» вказані всі територіальні групи: Західна, Східна, Північна та Південна, окрім Центральної.

Про призначення Кончука керівником Центральної тергрупи журналісти дізналися від керівника Західної тергрупи з питань запобігання та виявлення корупції Любомира Мойсея.

Коли Мойсей зацікавився несподіваним призначенням та виявив не лише кримінальний досвід свого підлеглого, але й те, що воно відбулося з порушеннями, його вирішили звільнити з посади. Зробили це у рамках переформатування структури, яку він очолює.

У січні 2019 року вийшла спільна Директива Міноборони та Генерального штабу ЗСУ, яка передбачала низку перевірок та заходів, спрямованих на удосконалення «системи проведення військово-лікарської експертизи у ЗСУ, удосконалення організаційно-штатних структур установ МОУ». Цією директивою, зокрема, і передбачили переформатувати «Західну територіальну групу» у «Західний територіальний відділ». І цей відділ, а не групу, очолить Євгеній Галдецький з яворівської військової частини.

Самого Любомира Мойсея наразі вивели в розпорядження. Це означає, що він повинен прибути в розпорядження керівника, який прийматиме рішення щодо місця його подальшої служби.

Уродженець села Корчин Радехівського району Сергій Кончук після закінчення школи та технічного училища служив у групі радянських військ в Німеччині. У 1984 році він пішов працювати міліціонером у Червоноградську міліцію.

Він звільнився з органів внутрішніх справ аж у 2010 році. У своїй автобіографії Сергій Кончук написав: «Я та мої рідні судимості не мають, у розшуку не перебували». Проте, за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, Сергій Кончук у 2011 році був визнаний винним у службовому підробленні та службовій недбалості. Підроблення Кончук здійснив на посаді першого заступника начальника Кам’янка-Бузького райвідділу міліції.

«… вчинив службову недбалість, яка виразилась у невиконанні ним, як службовою особою, своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди свободам та інтересам потерпілого», – так написано у вироку, який процитували «Наші гроші. Львів».

А передувало цьому те, що влітку 2009 року в Кам’янка-Бузький райвідділ міліції звернувся потерпілий із заявою про викрадення в нього 90 тис. грн. Проте перший заступник начальника Кам’янка-Бузького райвідділу міліції не дав вказівки зареєструвати заяву про злочин та розпочати слідчі дії. Зробив він це лише через місяць після наполягань прокуратури. Таке зволікання з проведенням слідчих дій призвело до «…втрати доказів та дало змогу особі, яка скоїла тяжкий злочин, ухилитися від кримінальної відповідальності».

Виявилось також, що Сергій Кончук склав завідомо неправдивий протокол огляду місця події, в якому зазначив неправдиві дані про огляд будинку, де було здійснено крадіжку, та підробив підписи понятих.

У суді він не визнав себе винним, проте, на думку головуючого судді Червоноградського міського суду Степана Мелешка, вина його була доведена свідченнями інших осіб. Саме тому суд визнав його винним за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення») та ч. 1 ст. 367 ККУ (службова недбалість) й призначив йому 5 тис. грн штрафу. І відразу в суді до Сергія Кончука застосували Закон «Про амністію в Україні».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук