ЗМІ назвали ім’я російського офіцера, який готував переворот у Чорногорії

Офіцер ГРУ РФ Мав підставне ім’я Володимир Попов і вдавав з себе журналіста й фотокореспондента

СвітВолодимир Пиріг, 14 грудня 201811320

Спільне розслідування проекту незалежних журналістів-розслідувачів Bellingcat і The Insider встановило особу другого офіцера головного розвідувального управління (ГРУ) Росії, причетного до спроби державного перевороту в Чорногорії у 2016 році. Його ім’я – Володимир Миколайович Моїсеєв, хоча Інтерпол розшукує його як «Володимира Попова».

Двох офіцерів російської військової розвідки (ГРУ) розшукує Інтерпол як ймовірних організаторів невдалого перевороту в Чорногорії у 2016 році. Реальна особа одного з офіцерів є публічною, тоді як інший був відомий тільки під підставним іменем. Підозрюваний відомий чорногорській прокуратурі під підставним ім’ям «Володимир Попов». Саме під цим підставним ім’ям його розшукують Інтерпол і партнери чорногорських правоохоронних органів в Європі, як випливає з матеріалів справи.

«Bellingcat і the Insider вдалося розкрити справжню особистість Попова: це Володимир Миколайович Моїсеєв. Моїсеєв, підполковник або полковник російської військової розвідки, народився 29 червня 1980 року – в ту ж дату, що і “Попов», _ – йдеться у розслідуванні.

У Bellingcat зазначили, що, так само, як і у випадку Анатолія Чепіги та Олександра Мішкіна, яких підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії, висновки розслідування прямо суперечать заявам Кремля, що «Попов» — звичайний російський турист, якого несправедливо звинуватив ворожий іноземний уряд.

Про Моїсеєва відомо, що після школи він відправився служити в Тюмень. Відразу після або ще під час проходження служби Моїсеєв вступив в Тюменський військовий інститут інженерних військ, який випускає військових інженерів-фахівців в різних галузях від шифрування радіосигналів до дистанційного підриву бомб. Він закінчив навчання в званні лейтенанта, пишуть журналісти.

Команда Bellingcat не впевнена, коли саме (під час навчання або пізніше) Моїсеєв був завербований ГРУ, але стверджує, що в період з 2005 по 2009 рр він перебрався в Москву, де служив у військовій частині № 48427 ВДВ Спецназу ГРУ. У 2008 році ця частина брала участь в операціях в Грузії під час грузино-осетинського конфлікту і російсько-грузинської війни.

У 2009 році Моїсеєв отримав підставну особу «Володимир Попов», під якою значився «фотокореспондентом» і «журналістом» в страховому журналі «Морське Страхування» і подорожував під цією легендою по Європі в 2012-2016 рр. Він навіть публікував “статті”: на нині недіючому сайті журналу є робота «Попова» про найбільших мореплавців світу. Саме під легендою журналіста «Морського Страхування» “Попов” вирушив до Сербії в жовтні 2016 році.

Зазначимо, спроба державного перевороту відбулась у Чорногорії в 2016 році. Правоохоронці країни тоді повідомили про ймовірну змову організованої групи з громадян Сербії, Чорногорії і Росії, що мав на меті відсторонення від влади тодішнього прем’єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича, лідера Демократичної партії соціалістів, та перешкоджання зближенню країни з НАТО. Зрештою, згодом Чорногорія вступила в НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук