Активісти заявили про незаконну вирубку лісу на Старосамбірщині

Депутат Старосамбірської райради Василь Курій заявив про незаконну рубку лісу

На Старосамбірщині у лісі поблизу с. Лопушанка-Хомна депутат Старосамбірської райради Василь Курій у неділю, 21 січня, виявив порубку близько 100 м3 дерев. Він вважає її незаконною, та звернувся з цього приводу із заявою у Старосамбірський відділ поліції, за нею уже відкрили кримінальне провадження. Про це депутат розповів у четвер, 25 січня, під час прес-конференції.

За інформацією Курія, у цьому лісі господарює Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство КП «Галсільліс». Саме воно й видає лісорубні квитки підприємцям.

Василь Курій зазначив, що місцевій раді с. Лопушанка – Хомна попередньо про проведення цієї рубки, як того вимагає законодавство, не повідомляли.

22 січня, за інформацією депутата, тимчасового виконувача обов’язки керівника Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» Дмитра Єдинака запросили на круглий стіл у Старосамбірську райдержадміністрацію.

Депутат Старосамбірської райради Василь Курій вважає вирубку 100 м3 дерев незаконною

«Керівник підприємства під відеозапис заявив мені, голові РДА, заступнику голови райради, прокурору та начальнику відділу поліції, що рубку проводить підприємець Білас», – повідомив Курій. За його словами, бригаду саме цього підприємця місцеві активісти та активісти руху «Лісова варта» у попередні роки уже тричі викривали нас незаконних, на їхню думку, рубок.

Також Василь Курій зазначив, що на його думку, у Старосамбірському районі діє не більше семи бригад, які мають дозволи на розробку лісосіки. Інші ж підприємці лісорубні квитки перекуповують у них. Дослідити цю схему, за словами депутата, мають правоохоронці. Проте, за його словами, розслідування численних проваджень щодо незаконних рубок на Львівщині, які відкриті у тому числі із за зверненнями активістів, відбувається вкрай повільно.

Загалом же, на думку депутата, проблеми у Старосамбірському ДЛГП «Галсільліс» значною мірою зумовлені тим, що із 2015 року у ньому немає призначеного керівника.

Разом із цим юрист КП «Галсільліс» Назар Кульчицький повідомив, що отримав сьогодні від дочірнього підприємства копію договору про підрядні роботи на згадуваній ділянці лісу поблизу с. Лопушанка-Хомна із ПП «Ірина».

«На рубку біля с. Лопушана-Хомина є виписаний лісорубний квиток, він продовжений на 2018 рік. Ця рубка – законна. Договір на підрядні роботи має ПП «Ірина», – заявив юрист.

Старший слідчий Старосамбірського відділення поліції Василь Голубець повідомив ZAXID.NET, що за наслідком звернення Василя Курія щодо виявленої вирубки відкрите кримінальне провадження за ст. 246 Кримінального кодексу (незаконна порубка лісу).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук