Американський астронавт відмовився від врученої президентом РФ медалі
Американський астронавт Скотт Келлі вирішив повернути російську медаль «За заслуги в освоєнні космосу», яку йому вручив у 2011 році тодішній президент РФ Дмитро Медведєв.
«Пан Медведєв, я повертаю вам російську медаль «За заслуги в освоєнні космосу», яку ви мені вручили. Будь ласка, віддайте її російській матері, чий син загинув у цій несправедливій війні. Я відправлю медаль поштою до посольства Росії у Вашингтоні», – написав Скотт Келлі у своєму Twitter.
Скотт Келлі літав у космос чотири рази, зокрема, двічі на російських кораблях «Союз» і був командиром російсько-американського екіпажу на МКС, провівши на її борту 340 днів разом із російським космонавтом Михайлом Корнієнком. Астронавт вільно розмовляє російською, передає «Голос Америки».
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleПісля повернення з експедиції у березні 2016-го Келлі вийшов на пенсію. Серед американських астронавтів він провів у космосі найбільше часу за загальною кількістю годин.
Раніше колишній генерал-губернатор Канади Едрієн Кларксон відмовилася від російського ордена Дружби, який отримала у 2006 році, на знак протесту проти розпочатої Росією війни.
Хроніки опору. День п'ятнадцятий – у прямій трансляції ZAXID.NET