Більше половини родичів загиблих в АТО вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією

Більше половини родичів загиблих в АТО вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією
фото DT.ua
Переважна більшість (81%) опитаних родичів загиблих військовослужбовців переконані, що Донбас має бути повернений Україні

Більше половини (56%) опитаних родичів загиблих в АТО вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією, війну на Донбасі назвали громадянською лише 4% учасників опитування. Такі дані оприлюднив тижневик «Дзеркало тижня. Україна» (ZN.UA), який спільно з благодійним проектом «Небесна гвардія» виступив ініціатором опитування понад тисячі членів сімей загиблих військовослужбовців.

Опитування провів наприкінці минулого року Київський міжнародний інститут соціології. Варіант відповіді «Війна з Росією» – обрали 57% учасників опитування на Заході і в Центрі, 54% — на Півдні, 51% — у столиці та 49% — на Сході. Ще 19% назвали протистояння на Донбасі збройним конфліктом з прихильниками т. зв. «ДНР і ЛНР», яких підтримує Російська Федерація.

При цьому найбільше прихильників визнання конфлікту «громадянською війною» зафіксували в Києві (11%) та на сході країни (6%).

Цікаво, що 6% опитаних у Києві вважають конфлікт «війною олігархів, бізнесу, відмиванням грошей».

Не змогли дати оцінку тому, що відбувається на Донбасі 15% респондентів у західному і центральному регіонах, 13% – на півдні, 12% – на сході і 9% – в Києві.

81% опитаних родичів загиблих військовослужбовців переконані, що непідконтрольні території повинні бути повернені. Лише 9% висловилися за безповоротне від'єднання цих земель. При цьому, 71% членів сімей загиблих вважають, що возз'єднання необхідно, оскільки «Україна повинна бути відновлена у своїх законних кордонах» (найбільше прихильників цієї версії в столиці, найменше - на Сході). Лише чверть учасників опитування вважають, що ОРДЛО слід повернути під контроль Києва, бо «на цих територіях проживають наші люди». Найчастіше цей аргумент у відповідях прогнозовано використовували жителі Сходу (37%), рідше за інших (21%) - опитані в західних областях.

Про те, що неконтрольовані території повинні бути відрізані, оскільки люди, які там проживають стали чужими, і жити з ними в одній країні не вийде, висловилися 6% респондентів. При цьому 65% родичів загиблих воїнів вважають найбільш ефективним способом повернення Донбасу мирне врегулювання, і тільки 18% назвали можливим способом повернення Донбасу військову операцію.

У регіональному розрізі силовий спосіб підтримують 20% респондентів на заході країни, 19% – у центральному регіоні, по 15% – на півдні і в Києві, 14% – на сході України.

Також зазначається, що 60% опитаних поклали відповідальність за втрату близьких людей на владу: чужу російську - 34%; свою українську - 13%; локальну командирську - 13%. І тільки 5% винними вважають тих, хто воює на боці бойовиків.

Дослідження проводилося шляхом телефонного опитування у період з 18 по 27 грудня 2017 року. Номери випадковим чином відбиралися з бази даних, наданої «Небесної гвардією». Розподіл опитаних за макрорегіонами (Захід, Південь, Схід, Центр, Київ) здійснювався пропорційно до кількості загиблих військовослужбовців, що раніше проживали у відповідній частині країни.

Цікаво, що 59% опитаних відповідали українською мовою, 41% - російською.

Нагадаємо, у грудні 2017 року фонд «Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва» та соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження, яке показало, що понад 17% українців виступають за силове розв'язання конфлікту на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук