Філарет відмовився визнавати рішення ПЦУ та створив власний синод

«Від цієї так званої ПЦУ ми відмежовуємося, це не наша церква»

Церква Філарета вже створила власний синод

Київський патріархат створює власний синод з п'яти єпископів, яких напередодні помісна Православна церква України відлучила від священнослужіння. Про це заявив Філарет на прес-конференції у своїй резиденції в Києві, передає «BBC Україна».

«Синод є... до нього входять усі архієреї церкви. П'ятеро», – сказав він, додавши, що з часом їхня кількість зросте до 12, як це передбачає статут УПЦ (КП).

Філарет наголосив, що Українська православна церква Київського патріархату є незалежною, у тому числі від ПЦУ. «Від цієї так званої ПЦУ ми відмежовуємось», – сказав він.

Коментуючи рішення помісної церкви про позбавлення його права управляти Київською єпархією, Філарет сказав: «Їхні постанови нас не стосуються».

Він сказав також, що не збирається захищати інтереси Київського патріархату в судах, тому що «суди у нас продажні, там можуть захистити неправду». Натомість Філарет збирається апелювати до української та світової громадськості, інформує LB.ua.

Нагадаємо, 20 червня в Києві була відновлена Українська православна церква Київського патріархату на чолі з Філаретом. Разом з ним від об’єднаної Православної церкви відкололися два архієреї з Росії. Того ж дня було обрано ще двох майбутніх єпископів УПЦ (КП) – архімандрита Андрія (Маруцака) і ієромонаха Іллю (Зеленського).

24 червня Синод ПЦУ відсторонив Філарета від управління Київською єпархією, але з поваги зберіг за ним місце в єпископаті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук