<

ПЦУ позбавила Філарета права керувати Київською єпархією

При цьому Філарет і надалі залишається в єпископаті ПЦУ

Патріарха Філарета не виключили з єпископату ПЦУ, але відібрали у нього право керувати Київською єпархією

Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної церкви України (ПЦУ), однак втратив канонічні права і обов’язки керувати Київською єпархією. Таке рішення ухвалив синод ПЦУ в понеділок, 24 червня.

Як повідомляється на сайті церкви, тепер Київською єпархією, до якої раніше входили всі церкви й монастирі Києва зі складу УПЦ КП, якою керував Філарет, керуватиме безпосередньо предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. Це пов’язано з тим, що Філарет порушив терміни подання документів на реєстрацію Київської єпархії ПЦУ.

Нагадаємо, Філарет, який висловив незгоду з Томосом про автокефалію Православної церкви України, відродив УПЦ КП, яка була ліквідована 15 грудня 2018 року та увійшла до ПЦУ. При цьому Філарет назвав ліквідацію УПЦ КП «умовною», бо без неї створення ПЦУ було б неможливим.

20 червня Філарет скликав так званий собор, на який, крім нього, прийшли кілька ієрархів ПЦУ. Деяких з них ПЦУ відсторонила від служіння. Йдеться про Андрія Маруцака та Іллю Зеленського, яких ПЦУ закликала до «правдивого покаяння». Однак на синоді 24 червня церква дозволила їм звернутися до Епіфанія щодо розгляду їхніх справ.

Крім того, ще двох учасників «собору» Філарета – Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, ПЦУ виключила зі складу свого єпископату. Філарета, який теж входить до єпископату, не виключили, «беручи до уваги [його] особливі заслуги в минулому перед Українською Православною Церквою». Сам Філарет на Синод не прийшов.

«Почесний Патріарх Філарет може через лист на ім’я Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, звернутися до Священного Синоду щодо соборного розгляду свого майбутнього становища у Православній Церкві України», – сказано у повідомленні ПЦУ.

При цьому синод ПЦУ наголосив, що зібрання Філарета не мало жодних повноважень на ухвалення будь-яких рішень, в тому числі й таких, які стосуються ліквідованої УПЦ КП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук