Філарет звернувся до Арсена Авакова з проханням «захистити УПЦ КП від посягань ПЦУ»
Філарет заявив, що представники ПЦУ нібито силою захопили приміщення Свято-Феодосійського монастиря Києва
До теми
Почесний патріарх Філарет звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням захистити віруючих і майно Київського Патріархату від «відверто злочинних дій» Православної церкви України. Фотокопію його офіційного звернення опублікував на своїй сторінці в Facebook протоєрей Микола Лагодич.
У документі зазначено, що представники ПЦУ нібито силою захопили приміщення Свято-Феодосійського монастиря Києва. У зв'язку з цим Філарет просить міністра дати оцінку таким діям і зробити все, щоб ніхто не втручався в діяльність УПЦ Київського патріархату. Представники ПЦУ звернення поки що не коментували.
Як писав ZAXID.NET, наприкінці травня митрополит ПЦУ Філарет заявив, що досі вважає себе патріархом УПЦ (КП), продовжує користуватися офіційними бланками Київського патріархату, видає від імені цієї структури ордени і медалі, публікує від імені Київського патріархату розпорядження і вимагає їх виконання від єпископів і священиків новоствореної ПЦУ.
24 травня на синоді Православної церкви України Філарета намагалися переконати, що УПЦ (КП) більше не існує, але не змогли це зробити. 28 травня він видав новий указ від імені УПЦ Київського патріархату, заборонивши служіння ректорові Київської православної богословської академії протоієрею Олександру Трофимлюку.
29 травня предстоятель ПЦУ Епіфаній оголосив нечинними документи, що видаються від імені Київського патріархату і «вносять смуту серед кліру міста Києва». ПЦУ також показала відео з собору УПЦ (КП) 15 грудня 2018 року, на якому Філарет особисто підписує рішення про розпуск Київського патріархату. Але Філарет і його прихильники відмовилися визнати це помісним собором, а підписаний документ – чинним.
Пізніше, у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета відбулось зібрання кількох ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його помісним собором і постановили відновити діяльність патріархату.