Гройсман виступив проти запуску ринку електроенергії, якщо він призведе до її подорожчання

Ринок електроенергії в Україні має запрацювати з липня цього року

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає проти введення ринку електроенергії, якщо це призведе до її подорожчання для населення. Про це він заявив в інтерв'ю агенції «Інтерфакс-Україна».

«Я категорично проти введення будь-яких інновацій, які можуть призвести до збільшення ціни для споживача. Для мене це неприйнятно. Тому в цьому випадку, Міненерго зараз над цим працює, ми аналізуємо. Не можна допустити зростання цін для людей», – сказав Гройсман.

У той же час він зазначив, що питання перенесення терміну запуску ринку електроенергії – це питання парламенту, оскільки саме він затвердив закон, яким передбачив введення ринку з 1 липня цього року.

Як відомо, на липень 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку електроенергії – з урахуванням закону Про ринок електроенергії,прийнятого в квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю «єдиного покупця» до повномасштабного конкурентного ринку, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, введення балансуючого ринку, ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку. Також ринок електроенергії передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам, оскільки постачання виділяють в окремий бізнес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук