Херсонська облрада скасувала рішення про надання російській мові статусу регіональної

Таке рішення обласні депутати ухвалили у зв’язку з рішенням Конституційного суду

Депутати Херсонської обласної ради скасували рішення про надання російській мові статусу регіональної на території Херсонської області, повідомила Херсонська обласна державна адміністрація.

«14 грудня, на XXII сесії обласної ради VII скликання депутати підтримали пропозицію, яку вніс на Президії облради депутат обласної ради Дмитро Бутрій щодо скасування рішення про регіональний статус російської мови», – сказано в повідомленні облдержадміністрації.

За це рішення проголосували 46 з 64 депутатів облради.

Нагадаємо, Конституційний суд України 28 лютого 2018 року скасував своїм рішенням дію «мовного закону» Ківалова-Колесніченка, визнавши його неконституційним. Цей закон фактично прирівнював російську мову до державної у тринадцяти областях України, адже він дозволяв визнавати мову регіональною, якщо нею розмовляє понад 10% населення населеного пункту.

Раніше регіональний статус російської мови скасувала Харківська обласна рада та Херсонська міська рада. А ось Миколаївська обласна рада не змогла скасувати своє рішення про присвоєння російській мові статусу регіональної, і тому його скасував суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук