Художник судиться з авторами «Слуги народу» через свою картину в серіалі

Митець вимагає компенсації 31 млн грн за порушення авторських прав

Маляр-баталіст Артур Орльонов

Головний художник студії Українського батального мистецтва Артур Орльонов подав позов проти телерадіокомпанії «Студія 1+1» та творчого об’єднання «Квартал 95», які є авторами серіалу «Слуга народу». Митець стверджує, що в кінострічці без дозволу показали його картину, та вимагає компенсації 31 млн грн.

Як пише сайт «Главком» з посиланням на дані Єдиного реєстру судових рішень України, наприкінці лютого Печерський районний суд Києва залишив без задоволення заяву головного художника про накладення арешту на 31 млн грн, які належать авторам «Слуги народу».

Суд відмовив позивачу у задоволенні його заяви, оскільки той не надав достатньо доказів, які б свідчили про те, що невжиття заходів забезпечення позову призведуть до описаних вище наслідків. Також суд вважає, що вжиття заходів забезпечення позову може перешкоджати господарській діяльності невизначеному колу осіб. Наразі розгляд питання по суті відклали через відпустку судді.

Відомий художник судиться з ТОВ «Кіностолиця», ТОВ «Студія Квартал 95» і ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» порушення майнових авторських прав і вимагає від них компенсації – 31 млн грн. Він переконаний, що було порушено його авторське право через незаконне використання картини «Битва під Берестечком» у заставці до всіх серій телесеріалу «Слуга народу 2. Від любові до імпічменту».

«Напевно, фото картини взяли в Інтернеті. Однак на моїх сайтах є повідомлення, що зображення картин заборонено використовувати зображення без згоди автора», – пояснив художник.

Картина Орльонова в серіалі

Картина Орльонова в серіалі, скріншот відео

Орльонов додав, що автори серіалу, дізнавшись про позов, відразу видалили з YouТube весь серіал «Слуга народу 2», «два місяці його не було, і ось тільки виклали вже «виправлений» варіант».

Згідно з даними бізнесового пошукового ресурсу YouСontrol, засновниками ТОВ «Студія Квартал 95» є комік та шоумен, а нині кандидат у президенти Володимир Зеленський, брати Сергій і Борис Шефіри, Андрій Харламов і Юрій Маховський. ТОВ «Кіностолиця» заснували Борис Шефір і Андрій Яковлев.

Ідея створення серіалу «Слуга народу» належить Володимиру Зеленському, Сергію і Борису Шефірам, Андрію Яковлеву і Олексію Кирющенку. Стрічка «Слуга Народу 2. Від любові до імпічменту» вийшла на екрани 2017 року.

В Україні прем’єрні дві частини серіалу «Слуга народу» транслював телеканал «1+1».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук