Ініціатор скандальної забудови у Парку культури подав до суду на ЛМР

Ініціатор скандальної забудови у Парку культури подав до суду на ЛМР
фото ZAXID.NET
Будівництво на Лижв'ярській, 42

Львівська міська рада відстоюватиме у суді право на вилучення для суспільних потреб міста ділянки на вул. Лижв’ярській, 42, що у парку Богдана Хмельницького, де зараз ведеться незаконне будівництво Оксаною Баляш, дружиною депутата Львівської облради Олега Баляша.

Про це ZAXID.NET  повідомила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич.

З її слів, Оксана Баляш подала до Галицького районного суду Львова позов про скасування ухвали сесії міськради від 23 жовтня 2014 року, якою було затверджено, що відновлення меж пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення – парку Б. Хмельницького відбудеться за рахунок земельної ділянки площею 0,1022 га на вул. Лижв’ярській, 42.

Вона також повідомила, що восени минулого року міськрада вже подавала до суду позов щодо розірвання з Оксаною Баляш угоди на оренду ділянки на Лижв’ярській з огляду на ухвалу сесії від 23 жовтня.

У цій справі відбулось кілька судових засідань, однак 10 березня цього року Галицький районний суд прийняв рішення відкласти її до закінчення розгляду за позовом Оксани Баляш до міськради, яке відбудеться вже 27 березня.

«Зважаючи на те, що невдовзі вже розпочнеться судовий розгляд за позовом Оксани Баляш, Галицький районний суд Львова призупинив вирішення справи за позовом міськради до ініціаторів скандальної забудови у парку Хмельницького, який ми подали ще минулого року», - зазначила Пайонкевич.

Як повідомляв ZAXID.NET, історія про незаконне будівництво в Парку культури у Львові почалась у 2011 році. Тоді голова комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міськради Віра Лясковська та директор департаменту містобудування Андрій Павлів повідомили, що за адресою вул. Лижв’ярська, 42 ведеться незаконне будівництво.

Власник ділянки тоді заявив, що «реконструює» стару будівлю «з розширенням за рахунок надбудови». Однак самого будинку за адресою на той час вже не було, його знесли без жодних дозволів та погоджень.

На цій підставі інспекція Держархбудконтролю у Львівській області 19 січня 2012 року подала до суду позовну заяву з вимогою зупинити будівельні роботи на вул. Лижв’ярській, 42 у Львові. Суд задовольнив прохання державного органу, а в січні 2013 року Господарський суд Львівської області ухвалив рішення про повернення в комунальну власність будинку, розташованого за адресою Лижв’ярська, 42

Однак, восени 2014 року на ділянці відновили незаконне будівництво. Ініціатори скандальної забудови запевняли, що мають всі необхідні погодження на ведення робіт, а про ухвалу сесії міськради від 23 жовтня про вилучення ділянки на Лижв’ярській для суспільних потреб міста нічого не знають.

Нагадаємо, в грудні 2009 року Львівська міськрада уклала з Оксаною Баляш угоду про оренду 0,1022 га для обслуговування будівлі на 10 років.

Відповідно до ухвали Львівської міської ради, прийнятої 23 жовтня, про відновлення меж парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення Львівського центрального парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького, місто має вилучити для суспільних потреб ділянку, на якій колись був незаконно проданий павільйон і яка надана в оренду Оксані Баляш.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук