Кінський каштан та горобина опинилися під загрозою зникнення в Європі

Дерева атакують шкідники та хвороби, також вони страждають від вирубки лісів

Популяція каштану стрімко скорочується по всій Європі

В Європі усі різновиди кінського каштана та понад 200 різновидів горобини офіційно перебувають під загрозою зникнення. Нещодавно Міжнародний Союз Охорони Природи додав їх до списку 400 європейських видів рослин, яким загрожує вимирання.

Експерти проаналізували стан 454 видів дерев, які ростуть на континенті. Вчені виявили, що 42% рослин загрожує зникнення, а 58% рослин-ендеміків перебувають під загрозою.

«Дерева необхідні для життя на Землі, і європейські дерева у всьому їхньому розмаїтті є джерелом їжі та притулку для незліченних видів тварин, зокрема птахів і білок, також вони відіграють ключову економічну роль», — зазначив голова «Червоної Книги Європи» Крейг Хілтон-Тейлор.

Дослідники помітили, що кількість кінського каштана стрімко скорочується по всій Європі. Крім того, статус «уразливий» був наданий майже 200 різновидам горобини.

Найбільше деревам загрожують шкідники, хвороби, конкуренція з боку інвазивних рослин, зникнення лісів, їхня неконтрольована вирубка та зміни у сфері користування землею.

До слова, в останні роки українські науковці спостерігають значне збільшення обсягів всихання соснових лісів Полісся. Осередки масового всихання вже охопили Волинську, Житомирську, Київську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську та частково Львівську області, та продовжують збільшуватись по всій території України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук