Кодекс з питань банкрутства запроваджує особливий режим реструктуризації валютної іпотеки

Спеціальний режим діятиме впродовж п'яти років

Повідомляється, що позичальники отримають пільгові умови погашення кредитів

Ухвалений Верховною Радою новий Кодекс про процедури банкрутства встановлює п'ятирічний особливий період реструктуризації іпотечних валютних кредитів і скасовує мораторій на стягнення квартир у неплатників по кредитах.

Як пише НВ з посиланням на текст документа, від моменту набрання чинності цим кодексом втрачає чинність закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Також Кодекс з питань банкрутства запроваджує п'ятирічний особливий режим реструктуризації валютної іпотеки. Тобто вимоги забезпеченого кредитора, які виникли за кредитом у валюті, конвертують в гривню за курсом НБУ на день відкриття справи про неплатоспроможність. Згодом боржнику треба погасити ці вимоги відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка визначена оцінювачем, обраним кредитором.

У разі, якщо загальна площа квартири не перевищує 60 м2 (або не більше 13,6 м2 житлової площі на кожного члена сім'ї боржника) або загальна площа житлового будинку не більше 120 м2, то процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на 1 процентний пункт (п.п.).

План реструктуризації укладається на 15 років, якщо інше не погоджено сторонами. Наразі індекс UIRD становить 15,3%.

Якщо площа нерухомості більша, то «процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на 3 п.п.», а план реструктуризації укладається на 10 років.

Також у документі йдеться про те, що членами сім'ї боржника вважаються особи, які проживали в квартирі або житловому будинку, що є предметом забезпечення, на момент укладення іпотечного договору і проживають на момент відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також діти зазначених осіб, які народилися після укладення іпотечного договору.

У прес-службі Нацбанку уточнили, що згідно з новим кодексом, власники валютної іпотеки зможуть отримати пільгові умови погашення кредитів в разі, якщо це їхнє єдине житло.

Нагадаємо, що мораторій було запроваджено 2014 року, він призвів до того, що мало хто з валютних позичальників обслуговує свою іпотеку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук