Латвія вручила ноту Україні через внесення країни до переліку офшорів

СвітКатерина Чурилова, 30 січня 20182501
Латвія вручила ноту Україні через внесення країни до переліку офшорів
фото ERR
Міністр закордонних справ Едгар Ринкевич

Міністерство закордонних справ Латвії вручило офіційну ноту тимчасовому повіреному в справах України Алісі Подоляк, закликавши Україну вжити заходів, щоб Латвія була виключена з українського списку офшорів. Про це повідомив агентству LETA міністр закордонних справ Едгар Ринкевич.

За його словами, ведеться робота з урегулювання цієї проблеми, зокрема за участю Мінфіну країни. Також над цим питанням разом працюють посли Латвії та Естонії в Україні, оскільки Естонія теж потрапила до цього переліку.

Як пояснив голова МЗС Латвії, ситуація виникла через неправильну інтерпретацію нового податкового законодавства Латвії, яке передбачає нульову ставку податку на реінвестований прибуток. Цю систему не можна розцінювати як безподаткову, оскільки в Латвії за дивіденди стягують податки.

Раніше в МЗС Латвії заявляли, що включення Україною Латвії в список офшорів є помилкою. Представники МЗС зв'язалися з урядом України, щоб обговорити заходи для її усунення.

Нагадаємо, Естонія, Латвія і ще 17 держав і територій були внесені до українського переліку антиофшорного контролю з 1 січня 2018 року. Міністр фінансів Олександр Данилюк допустив, що ці країни згодом можуть прибрати з переліку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук