Львівська мерія просить керівництво держави захистити нідерландського інвестора
«САП своїми діями підриває не лише статус органу боротьби з корупцією, але й наносить непоправну шкоду інвестиційній політиці держави»
До теми
Виконавчий комітет Львівської міськради звернувся до керівництва держави із проханням «забезпечити справедливі умови роботи іноземних інвесторів в нашій державі та виступити на захист будівництва в Україні мережі індустріальних парків».
Відповідне звернення до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Олексія Гончарука, голови Верховної Ради Олександра Разумкова та генпрокурора Руслана Рябошапки виконавчий комітет ухвалив на засіданні у вівторок 3 грудня, інформує прес-служба ЛМР.
Йдеться про нідерландську компанію СТР, яка у 2015 році отримала в оренду 23 га у Рясному, заплатила за це 52,5 млн грн, але через судову тяганину досі не може почати будівництво індустріального парку.
«Сьогодні місто Львів та нідерландська компанія СТР, яка погодилась інвестувати мільйони доларів США у створення в м. Львові одного з найпотужніших індустріальних парків України, вже четвертий рік поспіль безрезультатно виборюють своє право вкладати гроші в українську економіку», - йдеться у зверненні виконкому Львівської мерії.
Автори документу зазначають, що усі судові спори завершились перемогою компанії СТР, але один з найбільших індустріальних девелоперів Європи так і не змогла розпочати будівництво парку.
«Щороку інвестор сплачує майже 2 мільйони гривень земельного податку, а розмір інвестицій на етапі спорудження індустріального парку мав становити 100 мільйонів доларів США для створення щонайменше 3000 робочих місць. Для прикладу, лише цього року компанія CTP додатково залучила понад 1.9 мільярдів євро інвестицій для своїх проектів, управляє 5.5 млн. кв. м промислових площ в 95-ти індустріальних парках в країнах Східної та Центральної Європи. Проект у Львові - перший крок до майбутньої розбудови мережі десятків індустріальних парків в Україні», - наголошують члени виконкому.
На думку виконкому, САП своїми діями підриває статус органу, який бореться з корупцією.
«Спеціалізована антикорупційна прокуратура, що виступає від імені держави, своїми діями підриває не лише статус органу боротьби з корупцією, але й наносить непоправну шкоду інвестиційній політиці держави. Адже, відновлення довіри інвесторів обходиться в рази дорожче для України. Усвідомлюючи недоліки інвестиційної політики України останніх років, новообрані керівники держави неодноразово заявляли про пріоритетність захисту інвестицій, які надходять в Україну, та готовність персонально виступати на захист усіх інвестицій», - йдеться у документі.
Подробиці: У чому підозрюють Садового
Як інформував ZAXID.NET, 21 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оголосила підозру Андрію Садовому у справі будівництва індустріального парку у Рясному. Йдеться про справу будівництва індустріального парку на площі понад 23 га у Рясному-2. У 2015 році Львівська мерія оголосила міжнародний конкурс на управління майбутнім індустріальним парком, у якому переміг один з найбільших індустріальних девелоперів Європи – нідерландська компанія CTP, яка купила земельну ділянку за 52,5 млн грн. САП заявляє, що міськрада Львова надто дешево продала землю під цей індустріальний парк, окрім того Андрія Садового та керівника департаменту містобудування Сергія Коровайника звинувачують у продажу землі, яка, за версією САП, була розташована поза межами міста.
Додамо, що раніше мер Києва Віталій Кличко, екс-нардепи Олег Лаврик, Олег Березюк, Тетяна Острікова, Сергій Кіраль, Оксана Продан, екс-віце-спікерка Верховної Ради і голова партії «Самопоміч» Оксана Сироїд та чинний нардеп від «Самопомочі» Павло Бакунець висловили готовність взяти Садового на поруки.