Львівські абітурієнти розчаровані скасуванням пробного ЗНО

15 червня українські абітурієнти мали складати пробне ЗНО з української мови та літератури. Однак за три дні до того отримали прикру звістку — тренувальний іспит скасували і замінили онлайн-тестами. До того ж, досі не відомо, чи відбудеться у раніше заплановані терміни основна сесія (25 червня-17 липня). Остаточне рішення приймуть 19 або 20 червня. Своїми настроями поділилися львівські випускники.

Для одинадцятикласниці Ярини Фурдиги весна-літо цього року — суцільна емоційна карусель. Як тільки випускниця була готова до ЗНО, його знову відтерміновували. Дівчина каже: «Я думаю, зараз вже всі все вивчили і просто розв’язують тести. І це, ніби, добре, що ти можеш більше тестів зробити. Але все одно це трохи набридає. Я вже «перегоріла».

Перевірити знання і витримку дівчина хотіла на пробному оцінюванні з української мови та літератури. Зрозуміти: скільки часу їй треба на виконання завдань, як заповнювати бланки та як впоратися із хвилюванням. Розповідає: «Коли дізналася, що пробне ЗНО скасували, в мене був шок. Я заплатила гроші за те, щоби відчути ту атмосферу. А в онлайн-тестуванні цього немає».

Засмучена скасуванням тренувального іспиту і випускниця Анна-Марія Пенкальська. Онлайн-оцінювання не вважає належною заміною. Каже: «Не ті відчуття. Тому що ти можеш сісти собі на м’яке кріселко, і складати ЗНО без жодних переживань».

Обидві абітурієнтки вважають ЗНО об’єктивним способом перевірки знань. Ярина каже: «Це класно, тому що ти вступаєш за власні знання. Ти вчилася, склала і вступаєш із таким результатом, на який напрацювала». А Анна-Марія додає: «Ти за рік маєш багато часу, щоби підівчитися і отримати ті бали, які хочеш».

Випускниці не втрачають надії, що незалежне оцінювання таки проведуть у раніше заплановані терміни. І абітурієнтам зі всієї України вдасться уникнути чергового стресу.

Нагадаємо, як раніше повідомив ZAXID.NET, голова уряду Денис Шмигаль повідомив, що наразі немає підстав для скасування чи перенесення зовнішнього незалежного оцінювання. До слова, у Львові вже почали робити ІФА-тестування освітянам, які працюватимуть під час ЗНО. Медики вже обстежили п'яту частину всіх працівників освіти, які задіяні в проведенні ЗНО. Із перших 272 ІФА-тестів отримали один позитивний результат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук