«Мені до одного місця, що вони пишуть і розказують»
Суспільство

«Мені до одного місця, що вони пишуть і розказують»

Голова ЛОДА зізнався, що знав про участь бізнесменів у «наварійській справі»

Андрій Дрозда, 18 березня 2019 7028 4
фото ЛОДА

Олег Синютка зізнався, що від початку знав про участь підприємців у роздачі ділянок біля озера Наварія наприкінці 2017 року. Нову версію історії земельних зловживань голова ЛОДА розповів у суботу, 16 березня, під час зустрічі з учасниками АТО (ОСС) з Львівщини.

Зустріч у форматі запитань і відповідей відбувалася у залі львівського театру ім. М. Заньковецької. Більшість звернень учасників бойових дій стосувалися проблем із виділенням земельних ділянок, забезпечення медичної реабілітації та надання пільг.

Один з присутніх на заході учасників АТО поцікавився в голови ЛОДА ситуацією з виділенням земельних ділянок біля озера Наварія неподалік Львова. У відповідь Олег Синютка розповів цілком нову версію появи списку майбутніх власників ділянок в Наварії. ZAXID.NET публікує пряму мову голови ЛОДА.

Нова версія Синютки

«Значить, ситуація виглядає таким чином. Людям, які там хотіли отримати земельні ділянки, деякі чиновники заявили, що це просто так не може бути, що це буде коштувати грошей. Ці люди прийшли до мене і сказали: «Дивіться, ми є атовці, а друга частина не атовці. Відповідно, ці люди можуть через комерційні речі отримати, але вони для нас також готові не тільки частину земель віддати, але й оплатити виготовлення технічної документації». Я кажу: «Хлопці, що потрібно? Є список – приносьте! Я його на наступному тижні підпишу». Принесли список, я на наступний тиждень підписав його», – переповів обставини появи свого скандального розпорядження​ Олег Синютка.

Фото прес-служби ЛОДА

Голова ЛОДА також звинуватив у заангажованості медіа, які висвітлювали «наварійську» справу і запевнив присутніх, що незабаром передасть атовцям ще більше ділянок у Наварії.

«Всі ці люди збісилися! Як це так? Вони вже мали заробити гроші на селі Наварія, а тут Синютка безкоштовно роздав землю їхню, яку вони мали ділити самі. І почалося відповідне кіно у засобах масової інформації, куди носили і водили, використовуючи грошові і політичні речі. Зараз закінчаться суди, дадуть можливість дальше підписати. І я не тільки цю землю, а й всю решту землю попідписую атовцям. Мені до одного місця, що вони пишуть і розказують. Я нікуди не збираюся балотуватися і нікуди не збираюся вибиратися. Але, що це гімно, перепрошую, яке хотіло заробити гроші, брудом обливало? В житті так не буде!», – заявив посадовець.

При цьому голова ЛОДА не озвучив жодного імені, тож невідомо, яких саме посадовців він мав на увазі та кого назвав «гімнóм».

Стара версія Синютки

Раніше Олег Синютка заявляв, що не знав про присутність у «наварійському» списку осіб, які не є учасниками АТО. Після викриття афери журналістами антикорупційного проекту «Наші гроші. Львів» голова ЛОДА 6 червня 2018 року переконував представників ветеранських організацій, що справжні обставини схеми були йому невідомі.

«Коли мені принесли це клопотання, я навіть не сумнівався, що це важлива справа: є атошники, є земля, є можливість виділити. Хочу наголосити, що рішення цілковито законне, хоча й пробуджує моральні сумніви. Зараз я бачу ситуацію так: була групка людей, які пригледіли земельну ділянку під будівництво. Але на той момент я цього не знав. В стінах ОДА ніхто ні копійки не взяв за оформлення цих документів», – запевняв Олег Синютка.

Фото прес-служби ЛОДА

Посадовець заявляв, що його обдурили представники організації, яка готувала список охочих отримати землю біля озера Наварія.

«Я покликав атошників, кажу: «Друзі, ви мене трошки обдурили. Ми зробимо так: той, хто служив в АТО – залишається, а той, хто ні – йде подалі», – розповідав під час зустрічі з ветеранами бойових дій Олег Синютка у червні минулого року.

Після цього голова ЛОДА створив спеціальну комісію, яка мала перевірити зловживання при виділенні земель у Наварії, але результатів її роботи так і не оголосили.

Синютка плутається чи бреше?

Присутній на зустрічі голови ЛОДА з учасниками АТО журналіст ZAXID.NET запитав у посадовця, яка з двох версій подій правдива, а також – чи скасовано розпорядження голови ЛОДА щодо виділення ділянки в Наварії аферистові Павлові Нікітіну, який видавав себе за учасника АТО. Олег Синютка вже вдруге відмовився відповідати на незручні питання нашого видання, назвавши їх політичним замовленням.

Пряма мова:

Андрій Дрозда, ZAXID.NET: «Олеже Михайловичу, я був присутній на вашій зустрічі в червні минулого року, коли ви запевняли ветеранів бойових дій, що вам не відомо про присутність у списку не учасників АТО. Тоді ви розповідали, що вас обдурили, і що власниками ділянок в Наварії залишаться лише учасники АТО. Всі інші «йдуть подалі». Це пряма цитата. А сьогодні ви розповідаєте зовсім інше. Нібито ви все знали і про цих людей, і про гроші та їхні послуги. Я прошу вас визначитися із однією версією подій. Також цікавить справа Павла Нікітіна співзасновника організації, що готувала для вас цей список. Він теж отримав ділянку біля озера. Вже відомо, що цей чоловік аферист, який використовував підробні документи про участь в АТО. Чи прийняли ви якесь рішення щодо нього?».

Олег Синютка, голова ЛОДА: «Я вже хочу дочекатися того часу, коли закінчиться суд з цього приводу. І ваші політичні замовлення...».

Андрій Дрозда, ZAXID.NET: «Це не політичні замовлення!».

Олег Синютка, голова ЛОДА: «І на ваші політично замовлені і заангажовані статті дати всі відповіді. Я думаю, що боженька дасть мені здоров'я дочекатися, поки буде кінцеве рішення суду, щоби на ваші політичні замовні статті дати всі відповіді».

Андрій Дрозда, ZAXID.NET: «А по суті можете щось сказати?».

Олег Синютка, голова ЛОДА: «ZAXID.NET єдине що робить: де тільки можна обгадити державу, обгадити обласну державну адміністрацію... Ви все це робите! Але я вам ще раз кажу – час все розставить на місця!».

У відповіді голови ЛОДА йдеться про судовий процес щодо статусу берегів озера Наварія. Суддя Львівського окружного адміністративного суду Зіновій Гавдик своїм рішенням від 22 грудня 2018 року надав своєрідний «особливий статус» 9,2 га землі довкола озера. Це самі ті 92 ділянки по 0,1 га кожна, які Олег Синютка роздав нібито учасникам АТО. Пустомитівська міська рада подала апеляцію на це рішення.

Серед власників ділянок на березі озера опинився і один із засновників ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО» – Павло Нікітін «Криголам», який видавав себе за майора ЗСУ, учасника АТО та війни в Афганістані. 24 січня ZAXID.NET опублікував розслідування про діяльність Нікітіна, після чого правоохоронці відкрили проти нього кримінальне провадження.

Як розвивається «наварійська справа»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук