«Нафтогаз» готує нові позови проти «Газпрому» до міжнародних арбітражів

Також компанія збирається поскаржитися в Антимонопольний комітет Євросоюзу через зловживання «Газпромом» своїм монопольним становищем

ЕкономікаАнна Журба, 10 лютого3190

«Нафтогаз» готує нові позови проти «Газпрому» до міжнародних арбітражів у Цюріху та Стокгольмі, а також скаргу до Антимонопольного комітету ЄС з перспективою судового процесу в Суді Євросоюзу.

Як написав на Facebook 10 лютого виконавчий директор компанії Юрій Вітренко, причиною скарги є зловживання «Газпромом» своїм монопольним становищем на ринку. Зокрема, незалежні від «Газпрому» компанії не можуть здійснювати транзит газу з Середньої Азії через територію РФ, а незалежні від «Газпрому» газовидобувні компанії не можуть експортувати газ з Росії. Крім того, європейські компанії, які купують газ у «Газпрому», не можуть перенести точки передачі газу за поточними контрактами на кордон Росії з Україною.

Підставою для позову до Стокгольмського арбітражу є контракт між «Нафтогазом» та «Газпромом» щодо переуступки боргових зобов’язань «Росукренерго» – компанії з перепродажу природного газу, яка в 2004-2009 була посередником при постачанні російського газу в Україну і ЄС. Як повідомив Юрій Вітренко, нещодавно «Нафтогаз» виявив «обставини щодо ролі "Газпрому" в операціях з борговими зобов’язаннями "Росукренерго", через що «Нафтогаз» зазнав значних збитків.

«Звісно, краще вирішувати всі проблемні питання без судових процесів. Тому ми плануємо спочатку ці питання спробувати обговорити з "Газпромом". Якщо ми не знайдемо спільної мови, будемо звертатися до політичного керівництва держави для досягнення домовленостей на міждержавному рівні», – написав він.

За його словами, крім компенсації збитків та додаткових доходів від транзиту газу, вирішення цих питань дозволить знизити ціни на газ в Україні на 25%.

Як інформував раніше ZAXID.NET, «Нафтогаз» та «Газпром» у результаті переговорів про продовження транзиту російського газу через територію України домовилися про взаємне відкликання позовів один проти одного. Тоді Юрій Вітренко зауважив, що про позови щодо майна «Нафтогазу» в Криму не йдеться, оскільки в них стороною виступає не «Газпром», а Російська Федерація.

Крім того, умовою для укладення нового транзитного контракту стала виплата «Газпромом» боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу на суму понад 2,9 мільярда доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук