Національний банк спростив умови купівлі валюти для іноземних інвесторів

У Нацбанку запевнили, що ці кроки не спричинять нестабільності на валютному ринку

Національний банк спростив умови купівлі валюти для низки операцій. Про це йдеться у повідомленні прес-служби фінансового регулятора.

«Враховуючи поточну макроекономічну ситуацію, Національний банк України продовжує лібералізацію валютного регулювання, послаблюючи обмеження, які втратили свою дієвість», - йдеться в повідомленні.

Через це НБУ спростив порядок купівлі та перерахування іноземної валюти за операціями іноземних інвесторів з ОВДП. У тому числі врегульовано випадки проведення операцій за ОВДП, що були отримані іноземними інвесторами шляхом конвертації депозитарних розписок, які були випущені на ОВДП іноземним банком.

Також для випадків, коли розрахунки зі здійснення іноземної інвестиції та подальшого її повернення проводяться через один банк, клієнту дозволено подавати спрощений пакет документів, що є підставою для проведення цих операцій.

Фінансовий регулятор вирішив унормувати випадки купівлі валюти для операцій, пов'язаних з виконанням резидентом-гарантом (поручителем) зобов'язань в іноземній валюті за резидента-боржника перед нерезидентом за зовнішньоекономічним договором та перед уповноваженим банком за кредитним договором в іноземній валюті.

У Нацбанку вважають, що такі кроки не спричинять нестабільності на валютному ринку, і водночас сприятимуть полегшенню здійснення операцій з експорту/імпорту капіталу та вдосконалити нормативно-правову базу НБУ. Відповідні зміни закріплені постановою №65 від 18 липня 2017 року «Про внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою» і набувають чинності з 20 липня.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям дозволили перераховувати валюту за кордон на підставі е-ліцензій. Фізичні особи (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон. На їх підставі фізична особа зможе протягом одного року перерахувати валюту за кордон на загальну суму до $50 тис.

Попередні пом'якшення у сфері валютних операцій НБУ запроваджував наприкінці травня. Тоді НБУ скасував тимчасову норму, згідно з якою скорочувався максимальний строк для розрахунків за операціями експорту/імпорту товарів до 120 днів. Тепер максимальний строк розрахунків становить 180 днів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук