Найкращі люди Львова '17
Суспільство

Найкращі люди Львова '17

45 львів'ян, які зробили місто кращим

Назарій Тузяк, 5 травня 2017 10907 1

З нагоди Дня міста у Львові традиційно відзначили людей, які роблять Львів популярнішим, а життя у ньому більш зручним.

Під час урочистої сесії Львівської міськради 5 травня нагородили 45 львів'ян, серед яких є волонтери, музиканти, спортсмени, військовослужбовці та школярі.

ZAXID.NET публікує повний список нагороджених та розказує, чим вони заслужили повагу міської ради.

***

Львів'янка року

Одну з найпрестижніших нагород Львова цього року отримала 13-річна гімнастка Христина Погранична. Титул «Львів'янки року» їй вручили за особистий внесок та видатні спортивні досягнення, що сприяли підвищенню престижу Львова та України на державному і міжнародному рівнях.

Христина Погранична перемагала та займала призові місця у понад 140 міжнародних та всеукраїнських турнірах, а від 2016 року вона входить до складу юніорської збірної України з художньої гімнастики і вважається однією з найсильніших українських гімнасток-юніорок.

При цьому Христина Погранична є наймолодшою людиною, яка коли-небудь отримувала титул «Львів'янки (львів'янина) року».

Почесний громадянин Львова

Почесним громадянином Львова у 2017 році став правозахисник, публіцист та віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович. Відзначили його за внесок у духовне відродження українського народу, а також за активну громадянську та життєву позицію.

У промові з нагоди нагородження Мирослав Маринович подякував учасникам інтернет-голосування та жартома порадив перейменувати відзнаку з «Почесного» на «Громадянина, обдарованого почестями Львова».

«У своїй вимогливості до Львова пам’ятаймо, що Львів – це ми, і місія Львова – це наша місія. Відповідальність Львова – це наша відповідальність. І я хочу привітати тих, хто вміє брати тягарі Львова на свої плечі», – заявив Мирослав Маринович.

Шляхетна львівська родина

Звання «Шляхетної львівської родини» отримала родина Шпіцерів, одним з найвідоміших представників якої є, звичайно, мер Львова у 1990-1994 роках Василь Шпіцер.

Нагороду Шпіцерам вручили за визначні заслуги кількох поколінь у боротьбі за національне відродження та становлення української державності, розвиток місцевого самоврядування, збереження, продовження та утвердження традицій наукового та культурного середовища Львова.

Орден Лева

Орден Лева вручають від 2010 року за особливі заслуги перед Львовом у галузях економіки, науки, освіти, культури та мистецтва. Цього року нагороду отримав інженер, хімік-технолог, бандурист і дослідник кобзарства Богдан Жеплинський.

Нагородили Богдана Желинського за вагомий внесок у формування наукового, духовного і культурного середовища Львова, наукову діяльність, громадянську позицію у боротьбі за волю та єдність України.

Подяки міського голови

Загалом подяки міського голови під час урочистої сесії отримали 20 осіб, серед яких є волонтери, журналісти та водії громадського транспорту.

За сміливість, постійне протистояння небезпеці та готовність ризикувати власним життям подяку отримав рятувальник 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Львівській області Роман Бундзило. За активну громадянську позицію, ініціативність та жертовність, повагу до українського народу й підтримку тих, хто захищає правду і проявляє героїзм, подяками нагородили військових волонтерів Миколу Вузенка та Ірину Яремко.

За милосердя та людяність, підтримку і покращення надання медичної допомоги українським дітям відзначили німецького підприємця, засновника благодійного фонду H.O.P.E. – we help children Вольфганга Понто. За жертовність та охорону людського життя подяку отримав начальник аптеки відділу медпостачання Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Вадим Косенко.

За щире й доброзичливе ставлення до пасажирів, якісну роботу системи громадського транспорту відзначили водія маршрутного таксі ТзОВ «Успіх БМ» Мирослава Гадуп’яка та водійку трамвая, голову профкому трамвайного депо ЛКП «Львівелектротранс» Оксану Сас.

За високий професіоналізм, сумлінну працю та значний внесок у забезпечення життєдіяльності міста відзначили слюсара-електрика V розряду Львівського комунального ремонтно-аварійного підприємства Миколу Голиша.

За відповідальну та невтомну працю, об’єктивне інформування громадськості, внесок у розвиток львівського медіапростору відзначили відеооператора «Телерадіокомпанії Люкс» Романа Миленького та відеооператора «НТА – незалежного телевізійного агентства» Юрія Руденка.

Фоторепортаж з урочистої сесії Львівської міськради (усі фото: Павло Паламарчук/ZAXID.NET)

За поширення культурних традицій, виховання молодого покоління та реалізацію їх творчого потенціалу відзначили художню керівницю Народного художнього колективу України студії декоративно-прикладного мистецтва «Дивосвіт» Личаківського будинку дитячої та юнацької творчості Львова Зоряну Безпалко та директорку Львівської державної музичної школи №4 Ольгу Білас.

За високу професійну майстерність та внесок у формування культурного середовища відзначили заслужену працівнцю культури Марію Христинич. За багатогранний талант, яскравий мистецький хист, майстерність у виконанні робіт, повагу до традицій відзначили відзначили власницю унікальної колекції давнього українського одягу, дизайнерку жіночих прикрас Роксоляну Шимчук.

За внесок у наукову та культурну спадщину, плекання духовних цінностей та невтомну працю подяку отримав краєзнавець, автор праць з історії Львова Олександр Шишка. Зокрема він є одним із дослідників, які виявили, що історія «Львівської політехніки» почалася на 27 років раніше, ніж вважалося раніше.

За внесок у розвиток сучасної української науки, викладацьку діяльність, реалізацію творчого потенціалу і новаторських ініціатив молодого покоління відзначили асистента кафедри комп’ютеризованих систем автоматики «Львівської політехніки», директора освітнього напряму Львівського IT Кластеру, solution architect компанії SoftServe Зеновія Вереса, який є одним із співзасновників навчальної програми «Системи штучного інтелекту» та ініціатором розробки освітньої програми «Інтернет речей» у «Львівській політехніці».

За наполегливу працю, підтримку та реалізацію інноваційних освітніх проектів та ініціатив відзначили співзасновницю Центру інноваційної освіти «Про.Світ» Лілію Боровець. За внесок у зростання іміджу Львова як центру культури і туризму відзначили регіональну менеджерку туроператора «Арктур», екскурсовода Діану Борисенко.

За сміливість, витривалість і невичерпну жагу до нових звершень, високі спортивні досягнення, популяризацію здорового способу життя відзначили альпініста Романа Городечного, який встановив прапор Львова на найвищій точці Південної Америки – горі Аконкагуа. За вагомий внесок у розвиток харчової галузі, інноваційний підхід у промоції туристичної привабливості відзначили гендиректора ПАТ «Карлсберг Україна» Євгена Шевченка.

Ювілейні монети ім. короля Данила Галицького

За високі досягнення у навчанні, освітні перемоги та невтомну працю ювілейні монети отримали двоє учнів Львівського фізико-математичного ліцею – учень 9-Б класу Володимир Фединяк та учень 10-Д класу Артем Янчак.

Окрім них монети ім. короля Данила Галицького з матеріальною виплатою у 10 тис. грн вручили ще п'ятьом військовослужбовцям 80-ї окремої десантно-штурмової бригади: Андріанові Яремку, Андріанові Козачуку, Тарасові Пумпі, Андрієві Гавецькому та Олексію Соловку.

Відзнаки імені Олени Степанівни

За вагомий внесок у розвиток української науки, збагачення інтелектуального потенціалу молодого покоління відзнакою імені Олени Степанівни нагородили доцентку «Львівської Політехніки» Тетяну Крушельницьку.

За видатний талант, значний внесок в українське мистецтво та культурну традицію, нагородили доцентку кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби ЛНУ ім. Івана Франка, співачку і телеведучу Софію Федину.

За чесну громадянську позицію, віддану турботу про людей з особливими потребами, незламну силу духу відзнакою нагородили інструкторку з трудової адаптації комунальної реабілітаційної установи змішаного типу «Львівський міський центр реабілітації "Джерело"» Оксану Шипош.

За творчий підхід до виховання молодого українського покоління, громадянську відповідальність, материнську любов і самовідданість нагородили виховательку дитячого будинку сімейного типу, педагога-організатора школи №70 Катерину Долгову.

«Золотий герб міста»

За вагомий внесок у розвиток духовно-культурних цінностей суспільства, відродження сакральної християнської спадщини українського народу, молитовну опіку над рідною землею «Золотим гербом міста» нагородили доктора богослов’я і літургіки, біблійного перекладача отця Рафаїла Турконяка.

За видатний талант, значний внесок в українське мистецтво та культурну традицію, активну громадянську та життєву позицію нагородили співачку та скрипальку, лауреатку гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик Оксану Муху.

За сміливість, спортивні досягнення і популяризацію здорового способу життя серед української молоді та старшого покоління відзначили почесного члена Міжнародної спілки океанський гребців, найстарішого веслувальника світу Павла Резвого, який є єдиним українцем, який перетнув два океани на човні з веслами

За високий професіоналізм, невтомну і віддану працю на благо громади міста відзначили й голову Сихівської районної адміністрації Львова Ірину Маруняк.

За видатний талант, безцінний внесок у розвиток українського мистецтва, поширення національної спадщини «Золотим гербом міста» відзначили й українсько-американського скрипаля-віртуоза Олега Крису.

Почесний знак святого Юрія

За зміцнення і поширення християнських цінностей, активну наукову та громадську діяльність, відданість пастві почесним знаком святого Юрія відзначили координатора «Волонтерської сотні УКУ» отця Петра Терлецького.

За молитовність і щиру місіонерську працю, невтомну опіку над потребуючими, яка є прикладом глибокої любові й милосердя до ближніх, нагородили директора благодійного фонду «Карітас-Львів УГКЦ» отця Андрія Сенейка.

За підтримку та зміцнення духу українських воїнів нагородили військового капелана, настоятеля Храму Покрову Пресвятої Богородиці УПЦ КП отця Романа Великого.

За сумлінну працю і жертовність, вірність професійному обов’язку й покликанню, охорону людського життя нагородили двох працівниць Військово-медичного клінічного центру Західного регіону – начальника відділення анестезіології та реанімації Ольгу Зачепу та начальницю відділення психологічної реабілітації Світлану Костіну.

Дипломи міського голови

Окрім 45 львів'ян під час урочистої сесії дипломами міського голови нагородили колективи шести організацій.

За розвиток духовно-культурних цінностей, реалізацію корисних ініціатив дипломом нагородили колектив Львівської міської громадської організації «Українська молодь – Христові».

За відданість високим християнським ідеалам, людяність і милосердя, підтримку потребуючих та людей із обмеженими можливостями, нагородили колектив громадської організації «Лярш-Ковчег».

За внесок у забезпечення якісного благоустрою Львова, втілення в життя актуальних проектів та ініціатив, реалізацію творчих задумів нагородили переможців проекту громадського бюджету «Відновлення центральної алеї та прилеглих територій парку "Замарстинівський"».

За творчі досягнення, оригінальний виконавський стиль, внесок у розвиток музичного мистецтва та промоцію Львова нагородили колектив камерного оркестру Заслуженої академічної капели України «Трембіта».

За внесок у розвиток підприємництва у Львові, активну громадянську позицію та патріотизм, підтримку тих, хто захищає правду і проявляє справжній героїзм, нагородили колектив Виробничо-комерційної фірми «Пліт».

За активну громадянську позицію, ініціативність та жертовність, повагу до українського народу й допомогу тим, хто захищає правду і проявляє справжній героїзм у дні боротьби за волю і єдність України, нагородили колектив громадської організації «Хенд-мейд по-львівськи для армії руками волонтерів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук