Студентів Львівської політехніки навчать працювати зі штучним інтелектом
У національному університеті «Львівська політехніка» запровадять нову навчальну програму «Системи штучного інтелекту» (Artificial Intelligence). Програму розробили за підтримки львівського ІТ-кластеру. Студенти-бакалаври почнуть вивчати особливості програмування штучного інтелекту у вересні 2017 року.
Штучний інтелект – це розділ комп’ютерної науки, де комп’ютер навчають думати за принципом людського мозку, тобто мислити, розпізнавати та самонавчатись. До найвідоміших розробок в сфері штучного інтелекту відносяться автомобілі з авто-пілотом (Tesla), системи перекладу мови в реальному часі (Google Translate), розпізнавання облич та мови (Skype Translate) тощо.
«Зараз є великий попит на знавців штучного інтелекту, це буде найбільш затребуваний напрямок протягом найближчих років. За чотири роки «Львівська політехніка» випустить перших випускників цієї програми, які відразу почнуть працювати в галузі. Таким чином ми наблизимо Україну до світових лідерів», - розповів Зеновій Верес, викладач «Львівської Політехніки» та керівник освітнього напрямку ІТ Кластеру, співзасновник програми, Solution Architect компанії SoftServe.
Навчальний план для програми «Штучний інтелект» розробила робоча група з 40 осіб, до якої увійшли експерти львівських ІТ компаній та викладачі «Львівської політехніки». Схожа програма вже існувала в університеті, але тепер її вдосконалили та оновили. Після затвердження науково-методичною радою Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій, програма стане доступною для нових абітурієнтів.
Навчання на програмі буде комбінованим: традиційні академічні підходи поєднуються з інтерактивною практикою. Зокрема, студенти переглядатимуть лекції провідних науковців та професорів іноземних університетів, а предмети викладатимуть частково українською та англійською мовами. Навчатись програмування штучного інтелекту зможе до ста студентів.
Нагадаємо, минулого року у «Львівській політехніці» запустили програму «Інтернет речей», яку розробили викладачі університету спільно з ІТ-спеціалістами. На ній навчається понад 50 студентів.