Найперспективнішими галузями економіки України стали IT, електроніка та виробництво харчів
Упродовж 2010-2018 рр. вони мали позитивний розвиток
До теми
- Через кризу в Україні може різко збільшитися кількість бідних ZAXID.NET
-
«Україна може пережити кризу краще від сусідів».
Як вплине на економіку коронавірус і рецесія ZAXID.NET -
«Лише Львів інвестував у «Електрон» більше мільярда».
Начальник управління інвестицій та проектів Львівської міськради Роман Старецький ZAXID.NET
Офіс Національної інвестиційної ради проаналізував, які сектори української економіки мають найкращі перспективи зростання і залучення іноземних інвестицій. Це – виробництво харчових продуктів, текстилю та одягу, фармацевтика, виготовлення комп’ютерів, електронної та оптичної продукції.
Як йдеться в повідомленні на сайті ради, аналіз охопив період з 2010 по 2018 рік на підставі показників динаміки обсягів реалізованої продукції, капітальних інвестицій та чистого прибутку підприємств.
За його підсумками Офіс зробив висновок, що найперспективнішими галузями української економіки є:
виробництво харчових продуктів;
текстильне виробництво;
виробництво одягу
виробництво фармацевтичних продуктів;
виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції;
виробництво електричного обладнання;
виробництво меблів;
вирощування однорічних і дворічних культур;
підприємства телекомунікацій;
підприємства, що займаються комп'ютерним програмуванням і пов'язаним консультуванням.
За словами керівниці Офісу Ольги Магалецької, ці галузі обрали через оптимальний баланс між зростанням чистого прибутку та зростанням капітальних інвестицій. Також під час складання прогнозу врахували швидкість виходу з кризи 2014 року і кількість років роботи зі значним чистим прибутком.
Інфографіка Національної інвестиційної ради
Найбільший чистий прибуток з 2010 по 2018 рік за даними офісу Націнвестради показали галузі виробництва комп’ютерного програмування (9800%), харчова промисловість (1186%) і виробництво електроустаткування (778%).
Відзначається, що компанії, котрі займаються комп’ютерним програмуванням протягом дев’яти років підвищили обсяг реалізованої продукції вдесятеро. Капітальні інвестиції зростали до 2016 року. Того ж року чистий прибуток в галузі почав різко зростати і загалом з 2010 по 2018 рік збільшився на 9800%
Щодо виробництва харчових продуктів, то ця галузь вийшла з кризи 2014 року лише 2017 року. Капітальні інвестиції в галузь впродовж дев’яти років виросли на 326%.
У галузі виробництва електроустаткування, кожна інвестована гривня стимулювала зростання чистого прибутку на 3 грн. Згідно з даними звіті, за дев’ять років галузь наростила обсяги капітальних інвестицій на 248%, а чистого прибутку на 778%.
Крім зазначених вище галузей, Офіс Націнвестради звернув увагу також на розвиток наземного транспорту. Попри на загальну збитковість цієї галузі, яку формують великі підприємства, середні підприємства протягом останніх трьох років отримують позитивний чистий прибуток. При цьому, малі підприємства стали прибутковими від 2018 року.