Новий голова НБУ провів першу зустріч із представниками МВФ

За словами Кирила Шевченка, НБУ продовжить виконувати всі зобов’язання, які взяв на себе в межах меморандуму із МВФ

Голова Національного банку України Кирило Шевченко провів першу зустріч із представниками Міжнародного валютного фонду. Він запевнив, що НБУ виконає всі зобов’язання, які взяв на себе в межах меморандуму. Про це повідомила 22 липня прес-служба НБУ.

«Повне та успішне виконання програми співпраці з МВФ є моїм пріоритетом. Можу запевнити, що всі зобов’язання, які Національний банк взяв на себе за Меморандумом про економічну та фінансову політику, будуть виконані повністю та вчасно», – зазначив голова НБУ Кирило Шевченко на зустрічі із представниками МВФ, яка відбулася у вівторок, 21 липня.

Шевченко зазначив, що згідно із меморандумом про співпрацю, Національний банк продовжить знижувати обсяг непрацюючих кредитів, а також зосередиться на пожвавленні кредитування та відновленні економіки. Окрім цього, Кирило Шевченко також запевнив представників МВФ у незалежності НБУ.

Нагадаємо, що 1 липня голова НБУ Яків Смолій подав президенту заяву про відставку через «систематичний політичний тиск». 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія та подав відповідну постанову до Верховної Ради, яка підтримала її наступного дня.

Пізніше Яків Смолій пояснив, що подати у відставку його спонукали судові позови, оскарження конституційності «антиколомойського» закону та критика з боку парламенту.

В Офісі президента запевнили, що правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності, і відставка Смолія цьому не загрожує. Тим часом 2 липня скасували угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів на суму 1,75 мільярда доларів. За інформацією Bloomberg, це трапилося саме через звільнення Смолія.

Вже 15 липня Володимир Зеленський запропонував на посаду кандидатуру на той час голови правління«Укргазбанку» Кирила Шевченка. Верховна Рада підтримала його призначення 16 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук