Парламент затвердив законопроект проти будівельних афер

ЕкономікаАндрій Стець, 17 січня 201711040
Парламент затвердив законопроект проти будівельних афер
Законопроект створює чесні та прозорі умови для ведення містобудівної діяльності

Верховна Рада України в цілому підтримала закон щодо удосконалення містобудівної діяльності, який має стати ефективним інструментом для боротьби з будівельними аферами та недоброчесними забудовниками. Як повідомляє «Економічна правда», за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» проголосувало 238 народних депутатів.

«Прийняття законопроекту є надзвичайно важливим кроком для розбудови цивілізованого будівельного ринку», – заявив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

За його словами, реалізація запропонованих змін на практиці мінімізує кількість незаконних забудов, суттєво знизить ризики для людей, які інвестують у будівництво, та скасує проблему корупційних ризиків у процесі взаємодії громадянина та державної установи.

Загалом до другого читання законопроекту внесено до 300 поправок.

Розробку законопроекту 4733-1 було ініційовано задля зміни дозвільної системи у будівництві, лібералізація якої у 2011 році призвела до значного збільшення кількості будівельних афер.

Штучний розподіл об’єктів будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності та встановлення для них різного порядку оформлення дозвільних документів давали недобросовісним забудовникам необмежене поле для зловживань.

Законопроект 4733-1 передбачає поділ об’єктів будівництва лише за класами наслідків і спрощує дозвільну систему для більш як для 80% будівництв.

З іншого боку, великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, торгівельно-розважальні комплекси будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації.

Таким чином, буде забезпечено чесні та прозорі умови для ведення містобудівної діяльності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук