Перерахунки за газ, спожитий без лічильника, львів’яни можуть сплатити до кінця року

ЕкономікаІрина Ващишин, 16 березня 2016, 17:53 1680 0

Мешканці, які не мають газового лічильника, за лютий отримали квитанції з новими нарахуваннями. Йдеться про доплату, яку потрібно здійснити за газ, спожитий з травня 2015 року до січня 2016 року.

Львів’янка пані Ольга про незрозумілі борги за газ дізналась в ощадкасі, коли пішла платити за комуналку.

«Мені там як сказали ціну, я мало не впала. Я колись родинне піаніно продала, щоб не мати боргів. А тепер мені сказали платити щось 30 чи 40 грн, я не пам’ятаю. А дотепер на місяць я платила 7-10 грн. Я живу сама і маю пільгу, як учасник війни», – розповіла жінка. Аби з’ясувати, у чому ж справа, вона прийшла до «Львівгазу».

Для споживачів, які не мають газового лічильника, з травня минулого року Кабмін зменшив норми споживання навпіл. Оплата тоді також зменшилась. Але наприкінці року за позовом громадської організації цю постанову уряду окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і всі попередні норми повернув.

«За лютий споживачі отримали квитанції, в яких вже будуть більші норми споживання, до того ж їм буде здійснено перерахунок за попередніх дев’ять місяців. Тобто якщо беремо середньостатистичного споживача з газовою плиткою – свій норматив він оплатив уже, за кожний місяць по три метри кубічних. Але тепер його норматив не три, а шість кубометрів газу на місяць, тому йому треба буде оплатити ще три метри кубічних. Це на кожну особу, яка прописана в квартирі», – пояснила речник ПАТ «Львівгаз» Оксана Горак.

Не переплачувати за спожитий газ допоможе хіба що лічильник. Безкоштовно їх ще з минулого року пропонують тим, у кого вдома газова плита і колонка. А от відмовлятись від такої пропозиції не варто, запевняють у «Львівгазі».

«Зараз ми на всіх людей, які відмовляються встановлювати лічильники, складаємо відповідні акти, потім надсилаємо їм повідомлення з копією цього акта і їх буде переведено на найвищий тариф оплати – це 23,6 куба на одну особу. Тобто якщо це буде більше, ніж одна особа, хай собі люди порахують, скільки їм це буде коштувати», – наголосив начальник управління газового господарства Львова Павло Сербан.

Що ж до перерахунків, які вже отримали абоненти без лічильника, їх можна сплатити до кінця року. Частину боргу щомісяця у квитанціях виставлятимуть разом з поточними сумами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук