Плата за реєстрацію авторського права в Україні може зрости у шість разів

Востаннє плата за реєстрацію авторського права в Україні була встановлена в 2001 році

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 грудня 20173330

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запропонувало збільшити збори за внесення змін до Держреєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір в шість разів – до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб-заявників (51 грн) і до шести неоподатковуваних мінімумів (102 грн) – для юридичних осіб-заявників.

Згідно з проектом постанови Кабінету міністрів, оприлюдненому на сайті міністерства, також збільшуються збори за підготовку до державної реєстрації авторського права – в 3,2-4,6 раза, за внесення з ініціативи заявника змін і доповнень до заявки – в 6 разів, за видачу дубліката свідоцтва – в 23 рази для фізосіб і в 15 разів для юросіб, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що в 2016 році за державну реєстрацію прав автора на твір до державного бюджету було зараховано 503,5 тис. грн., а за перше півріччя 2017 – 211,5 тис. грн. Таким чином, у разі збільшення зборів за державну реєстрацію авторських прав, Мінекономрозвитку очікує збільшення підсумкової суми зборів в річному еквіваленті до 2,1 млн грн.

При цьому в міністерстві наголосили, що згідно зі світовим досвідом індексація розмірів зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, повинна здійснюватися в середньому кожні два - три роки, тоді як в Україні востаннє вони були встановлені в 2001 році.

Нагадаємо, в 2016 році Україна посіла перше місце в рейтингу держав, які найчастіше порушують права інтелектуальної власності відповідно до щорічного звіту Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (IIPA).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук