Польща відмовилась фінансувати створення малинників в Україні через протест своїх підприємців

СвітКатерина Чурилова, 22 серпня 201812080
Польські фермери мають побоювання, що українські аграрії перебуватимуть у привілейованому становищі

Міністерство закордонних справ Польщі відмовляється надавати субсидії на закладання плантацій малини в Україні попри те, що садівничий кооператив з України раніше виграв грант у міністерства. Про це пише польський сайт аграрних новин Sadyogrody.

Зазначається, що інформація про відмову від фінансування українського проекту з’явилась у відповідь на заяву голови Незалежної профспілки польських фермерів «Солідарність» Терези Халас про можливі негативні наслідки такого кроку для ягідного бізнесу Польщі.

Раніше проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» виграв грант у 61 тис. євро на конкурсі МЗС Польщі під назвою «Польська допомога», який координує ООН. Він передбачав створення у Волинський області 10 га малинових плантацій, де мали посадити 70 тис. саджанців урожайних сортів малини, надання технічного обладнання і комплексної експертної підтримки. Також проект передбачав укладення довгострокових контрактів із садівниками та переробними підприємствами Польщі.

«Як незалежна організація, НПФ «Солідарність» виступає проти такої діяльності. Ця діяльність може лише погіршити складну ситуацію, в якій опинились польські виробники плодово-ягідної продукції через критично низькі ціни цьогоріч. Я хотіла б наголосити на тому, що безкоштовна комплексна допомога для створення плантацій малини в Україні (зокрема, саджанці найкращої якості, безкоштовну професійну консультаційну допомогу) призводить до погіршення цінової ситуації на ринку і ставить українських фермерів в привілейоване становище, порівняно із польськими фермерами», — написала Халас в листі до МЗС, вимагаючи докладного пояснення ситуації.

З відповіддю у МЗС Польщі не забарились. «Беручи до уваги ситуацію і сумніви, які були висловлені одразу кількома організаціями, я вирішив припинити дію договору про субсидіювання проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив». Тому подальша діяльність за проектом, зокрема передача саджанців малини українській стороні, не буде реалізована», — відповів помічник секретаря МЗС Польщі Анджей Папьежа.

Як писав ZAXID.NET, у Польщі та Сербії фермери обурені збільшенням імпорту української малини. У червні 2018 року сербські виробники малини перекривали автошляхи у країні з вимогами збільшити закупівельні ціни, а польські ягідники підозрювали переробників країни в змові і вимагали від уряду обмежити імпорт дешевої малини з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук