Посіви гречки в Україні можуть скоротитися вдвічі через імпорт неякісної крупи з РФ

Українські аграрії стурбовані тим, що Росія навмисно продає свою неякісну гречку на українському ринку за демпінговими цінами

2000 року гречкою в Україні було засіяно вдесятеро більше угідь, ніж планується наступного року

Посіви гречки в Україні 2019 року можуть скоротитися через інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії. Порівняно з показником 2017 року, наступного року посіви цієї культури зменшаться приблизно у 4-5 разів. Про це повідомляє «Всеукраїнська аграрна рада».

«Торік з РФ завезли в Україну гречану крупу, яка за дев’ятьма показникам не відповідає нашим ДСТУ. Заїхав непотріб (...) Вже цьогоріч площі під посівами гречки скоротилися майже вдвічі (до 100 тис. га зі 184 тис. га у 2017 році). І якщо не буде змін на краще, посіви гречки в Україні дедалі зменшуватимуться», – зазначив представник «Всеукраїнської Аграрної Ради» Микола Малієнко.

Повідомляється, що Росія навмисно продає свою неякісну гречку на українському ринку за демпінговими цінами, які менші за собівартість якісної української крупи. Через це українські виробники змушені знижувати ціни у відповідь, тим самим скорочуючи рентабельність. Таким чином, інтервенція російської крупи на український ринок знищує економічну мотивацію у аграріїв України в подальшому вирощувати цю культуру, йдеться у заяві.

Низка членів Аграрної ради, які вирощують гречку, вже заявили про те, що будуть скорочувати посівні площі під цією культурою, або зовсім відмовляться від її вирощування. «А тому замість того, щоб вирощувати власний продукт, Україна в майбутньому ризикує перетворитись на імпортера неякісної гречки з країни-агресора, яка планомірно збільшує об’єм своєї продукції на українському ринку», – зазначили фермери.

Одним зі шляхів вирішення проблеми інтервенції неякісного російського продукту є закриття вітчизняних кордонів для імпорту гречаної крупи. Відповідне рішення стимулюватиме вітчизняного виробника, повідомили у «Всеукраїнській аграрній раді».

У протилежному випадку Україна ризикує і надалі скорочувати посіви гречки, яка є традиційним продуктом харчування для пересічного українця. Це при тому, що ще 2000 року гречкою в Україні було засіяно близько 500 тис. га, тобто вдесятеро більше, ніж планується засіяти 2019 року.

Скорочення посівів гречки, у свою чергу, негативно позначиться на галузі бджільництва, оскільки заміні цій культурі як медоносу не існує, додали аграрії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук