Представник ЄБРР попередив Україну про незворотні помилки через поспішну земельну реформу

Він закликав владу взяти паузу в запровадженні земельної реформи і все добре продумати

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 9 листопада2500

Керуючий партнер Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне вважає, що швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки.

«Мантра, яку ми постійно чуємо, в тому числі чули і в Маріуполі (на інвестиційному форумі) минулого тижня, – “нам потрібно поспішати, зробити все якомога швидше, так, будуть помилки, але потім ми їх виправимо”. Земельна реформа – таке місце, де не можна допускати помилок, вони будуть незворотніми. Давайте візьмемо паузу, подумаємо і зробимо все поступово і правильно. І збережемо права малих фермерів», – наголосив Патроне на Київському міжнародному економічному форумі в суботу, 9 листопада, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

З ним погодився заступник керівника управління корпоративних фінансів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Жан-Жак Сулакру.

«Україні не варто поспішати. Я б рекомендував робити це поступово, спочатку вирішуючи питання земель у державній власності, приватизуючи її», – зазначив Сулакру.

Нагадаємо, що міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства опублікувало для обговорення законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до законопроекту, з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. Можливість купувати землю буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави.

Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки. Концентрація землі у власності одного суб’єкта визначена на рівні 15% області та 0,5% країни. Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук