Представник Зеленського в уряді заявив про ліквідацію формули «Роттердам+»

Він заявив, що вугільні електростанції знизили ціну електроенергії на 29%

Теплова генерація де-факто вже не заробляє на формулі «Роттердам+», стверджує представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус. За його словами, про це свідчать тарифи вугільних електростанцій.

«За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, розрахунковий тариф ТЕС згідно з формулою “Роттедам+”, який мав бути в першому півріччі 2019 року, мав складати 2 грн за кВт*год. Проте вже в останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт*год, що на 24% нижче. За першу декаду червня тариф ще знизився – до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно [з формулою] “Роттердам+”», – написав він у Facebook.

Таким чином, за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше грошей, ніж отримали б при фактичному тарифі за формулою «Роттердам+», додав Герус.

Інфографіка зниження тарифів вугільних електростанцій на продаж електроенергії зі сторінки Андрія Геруса у Facebook

Інфографіка зниження тарифів вугільних електростанцій на продаж електроенергії зі сторінки Андрія Геруса у Facebook

«Загалом за другий квартал 2019 року при фактичній формулі “Роттедам+” тарифна виручка була б на 3 млрд грн більшою. Якщо чесно, то деякі вугільні електростанції у червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс. Фактична ліквідація “Роттердам+” відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули у медіа, соц мережах і так далі», – написав він.

Нагадаємо, незалежні експерти вбачали у формулі «Роттердам+» корупційну складову та джерело надприбутків для виробників теплової електроенергії.

Формулу «Ротердам+» запровадили в Україні в березні 2016 року. Вона передбачає, що вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули, теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державного «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук