Прем’єр-міністр анонсував кредити для малого бізнесу під 0% із погашенням через рік

Уряд розширює програму «Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки малого та мікробізнесу

Кабінет міністрів розпочав переформатування програми «Доступні кредити 5-7-9%», яке передбачає надання кредитів для малого та мікробізнесу під 0% із терміном погашення тіла кредиту через рік. Головною умовою для підприємців буде збереження не менше ніж 80% робочих місць. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 15 квітня, повідомила «Економічна правда».

«Мінекономіки та Мінфін запропонували низку програм з кредитної підтримці малого та мікро бізнесу, суттю яких є видача нових кредитів і рефінансування чинних з нульовою ставкою та погашенням тіла кредиту через рік, фактично – це так звані кредитні канікули», – повідомив Шмигаль.

За словам прем’єра, інструментом втілення ініціативи стане програма «Доступні кредити 5-7-9%».

«Нині ці відсотки не актуальні, оскільки практично ми будемо пропонувати нульову ставку кредитування по рефінансованим кредитам, які вже є. А також видавати нові кредити, як для поповнення оборотних коштів, так і на інвестиційні цілі. Основна умова – збереження не менш як 80% робочих місць в малому та мікробізнесі», – резюмує Шмигаль.

Як повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, суть оновлення програми в тому, що мікро- і малий бізнес матиме змогу звернутися до банку щодо своїх чинних кредитів за програмою «5-7-9%» і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%. Наприклад, якщо в підприємства є 500 тис. грн кредиту, то звернувшись в банк і отримавши допомогу за цією програмою від держави, підприємство протягом року буде сплачувати 0%.

«Ми вважаємо, це буде суттєва допомога підприємствам, які нині найбільше потребують допомоги. Ця програма буде стосуватися мікро- та малого підприємництва, і єдиною умовою є збереження робочих місць», – наголосив міністр.

Відповідно до рішення уряду, максимальна сума кредиту за цією програмою становить 3 млн грн. До інвестиційних цілей на отримання позики додали придбання нежитлової нерухомості або придбання об’єктів права інтелектуальної власності, фінансування обігового капіталу, інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання тощо).

Також програму розширили для можливості кредитування задля рефінансування наявних заборгованостей. Умовами для отримання саме такої позики є збереження не менше від 60% фонду оплату праці та 80% чисельності персоналу порівняно зі станом на 1 березня 2020 року, розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро, а також відсутність станом на 1 березня 2020 року сумнівних та безнадійних до повернення кредитів.

Нагадаємо, уряд ухвалив постанову для старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» із 1 лютого 2020 року. Програма державної підтримки мікро- та малого бізнесу дозволяє учасникам отримати кредитні кошти під 5, 7 або 9% для створення або розширення власного бізнесу.

Її суть в тому, що держава з бюджету компенсує банкам частину відсотків за кредитами, які вони видають бізнесу. Тому ставки за так званими доступними кредитами нижчі за ринкові (від 16 до 20%). У програмі беруть участь чотири державні банки – «ПриватБанк», «Укрексимбанк», «Ощадбанк», «Укргазбанк», а також три приватних – «Львів», ПУМБ, «Alliance Банк». Невдозві до видачі таких кредитів мають долучитися ще кілька банків, зокрема KredoBank.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук