Радника Путіна нарешті позбавили звання академіка НАН України

Сергій Глазьєв був іноземним членом НАН України з 2009 року

СуспільствоАндрій Стець, 15 грудня 201620053
Сергій Глазьєв відомий своєю антиукраїнською риторикою

Національна академія наук України позбавила звання академіка радника президента Росії Володимира Путіна Сергія Глазьєва, якого українські спецслужби підозрюють у причетності до посягання на територіальну цілісність України.

Відповідне рішення було ухвалене абсолютною більшістю голосів на загальних зборах НАНУ 14 грудня, йдеться у повідомленні на сайті НАН України.

Зазначимо, що 29 вересня загальні збори відділення економіки НАН ухвалили рішення про позбавлення Глазьєва статусу іноземного члена Академії. У той же час, у НАН України повідомили, що остаточне рішення про позбавлення звання академіка радника президента Росії мають прийняти загальні збори НАНУ, які проходять один раз на рік.

Глазьєв був іноземним членом НАН України з 2009 року як науковець-економіст.

Як інформував ZAXID.NET, в серпні Генеральна прокуратура повідомила про підозру 18 російським чиновникам через причетність до посягання на територіальну цілісність України, серед яких був Глазьєв.

Досудове розслідування встановило, що Глазьєв у лютому-березні 2014 року здійснив умисні дії з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією, у тому числі взяв участь в організації захоплення Верховної Ради АР Крим, Одеської і Харківської обласних рад. Окрім того, у червні 2014 року Глазьєв публічно закликав до агресивної війни проти України шляхом застосування збройних сил Росії.

ГПУ також оприлюднила записи телефонних розмов Глазьєва щодо Криму і масових заворушень у Донецьку, Одесі та Харкові. Після цього йому і 17 іншим російським чиновникам повідомили про підозру, однак Глазьєв заявив, що не з'явиться в ГПУ, так як у лютому 2014 року в Україні стався переворот.

За вчинення інкримінованих Глазьєву особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, миру та міжнародного правопорядку передбачене максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

У жовтні Печерський райсуд Києва оголосив у державний розшук Сергія Глазьєва і видав дозвіл на його затримання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук