Сьогодні останній день зміни місця голосування перед другим туром президентських виборів

Змінити місце голосування можна не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування

Понеділок, 15 квітня, є останнім днем, коли виборці зможуть змінити місце голосування, щоб проголосувати в другому турі президентських виборів, який відбудеться 21 квітня.

Нагадаємо, за законом, місце голосування можна тимчасово змінити не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування. При цьому зміна поширюється лише на одне голосування, тому виборці, котрі змінювали місце голосування перед першим туром, мусять це зробити і перед другим туром, якщо не зможуть голосувати за місцем свого проживання.

Для зміни місця голосування необхідно звернутися з заявою до відділу ведення держреєстру виборців. Зауважимо, що поштою таку заяву надіслати не можна.

У заяві потрібно вказати дільницю чи адресу, за якою бажаєте проголосувати. Разом із заявою потрібно пред’явити паспорт, а також один з документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Наприклад, довідку з роботи чи навчання; документ, який підтверджує право власності або оренди нерухомості у населеному пункті, де виборець планує голосувати; свідоцтво про шлюб чи шлюбний договір, якщо виборець голосуватиме за місцем прописки дружини/чоловіка; письмову згоду власника квартири, у якій тимчасово проживає виборець; проїзні документи, путівку в санаторій, довідку про відрядження та інші документи, перелік яких не є вичерпним.

До слова, за даними Державного реєстру виборців, станом на понеділок, 15 квітня, місце голосування без зміни виборчої адреси змінили 252814 виборців. Найбільше таких виборців у Києві, Київській, Харківській та Одеській областях. Ще 3457 виборців тимчасово змінили місце голосування, обравши виборчу дільницю в межах закордонного виборчого округу.

Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня. Кандидатами на посаду президента є чинний голова держави Петро Порошенко та відомий шоумен Володимир Зеленський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук