Стоп маніпуляціям довкола відключення аналогового ТБ

Чому відімкнення «аналога» є кроком в майбутнє, зокрема і для селян

БлогиВолодимир Пиріг , 10 квітня 2018 889 3
Володимир Пиріг
Випусковий редактор з думками і позиціями, які виходять за рамки службових обов'язків :)

Я шокований, бо не розумію, хто маніпулює темою довкола відключення аналогового телебачення і лякає людей, що після відключення «аналога» селяни не зможуть безкоштовно дивитися ТБ. Насправді всі ці чутки брехня і маніпуляція, а відключення аналового ТБ – це крок в майбутнє. Чому – читайте далі!

Як відомо, розвитку нормальних мобільних технологій перешкоджає аналогове ТБ, відімкнення якого вивільнить шалений частотний ресурс, на якому мобільні оператори зможуть розгорнути те ж таки 4G (LTE) і покрити ним території, якими навіть 2G не покривалося. Ну це в ідеалі. Не в ідеалі все одно покриття стане кращим і охопить, в т.ч. й проблемні ділянки, на яких зараз зі зв'язком тяжко.
Відомо також, що вимкненню аналогового ТБ всіляко хтось перешкоджає, доказом чого є постійне відтермінування цього кроку. До прикладу, його мали почати відключати ще в березні, але тепер перенесли це на серпень.

Також побутує думка, що від відімкнення «аналога» постраждають жителі сіл, які «покупували собі приставки (йшлося про T2), котрі після відключення перестануть працювати».
Я не знаю, хто запустив цю маніпуляцію і кому вона вигідна, але пропоную розібрати все на деталі.
По-перше, приставки – це не аналогове, а цифрове телебачення, яке ніхто не відключатиме. Цифрове телебачення, яке потребує меншої кількості частот, покликане замінити собою аналогове, яке є дуже «прожорливим» в частотному плані. Про «прожорливість» «аналога» й «економність» «цифри» читайте, наприклад, тут. Додатково можете почитати статтю про «цифру» у Вікіпедії.

Якщо на хлопський розум, то цифрове телебачення відрізняється від аналового тим, що для цифрових телеканалів потрібні значно менші смуги частот, ніж для аналогових. Зокрема, в «цифрі» на одній смузі можуть одночасно мовити кілька телеканалів, в той час як в «аналозі» це неможливо.

Мені кажуть: «в людей є антени, вони перестануть працювати». Пояснюю, а ви передайте далі: антена в цьому випадку це лише пристрій захоплення сигналу. При цьому розшифровку (декодування) сигналу здійснює цифрова приставка, яка підключена до антени. Якщо ж антена підключена напряму до телевізора, і телевізор не підтримує прийому цифрових сигналів, то тоді так, у таких споживачів телебачення й справді перестане працювати. Лише для таких. Та достатньо до антени й до телевізора підключити приставку – і вуаля, все знову працює.
Тому відключення аналога не лише не відбере від селян безкоштовний перегляд ТБ, але й дасть їм швидкісний мобільний інтернет та якісний зв'язок в будь-якому кутку хати чи подвір'я. Крім того, це дасть можливість вийти на мобільний ринок новим гравцям та зміцнитися тим меншим, які не потрапили до «великої трійки».

Єдиний мінус цифрового ТБ в Україні – це один його провайдер. Але за хороших умов майбутнє за IPTV, де не буде місця монополіям. Ну але це вже фантазії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук