Суд відмовився зобов'язати ЦВК нумерувати список кандидатів у бюлетені

Попри однакові прізвища в бюлетені, ЦВК не нумеруватиме його

СуспільствоАндрій Стець, 19 березня 20194100
Серед кандидатів на пост президента зареєстровані двоє людей з однаковими прізвищами та ініціалами

Верховний суд залишив без задоволення позов щодо однакових прізвищ кандидатів у бюлетенях на президентських виборах 2019 року.

Як інформує «Громадське», суд наголосив, що встановлення форми виборчого бюлетеня та затвердження тексту в ньому належить до повноважень Центральної виборчої комісії.

Як повідомляється, позивач звернувся до суду з вимогою щодо встановлення у виборчому бюлетені порядкових номерів кандидатів на пост президента. Він обґрунтував свої вимоги тим, що у виборчому бюлетені на виборах 31 березня будуть відомості про двох кандидатів на пост президента, які мають однакове прізвище, аналогічні ініціали, посаду та місце роботи, а також про двох кандидатів з однаковими прізвищами. Позивач вважає, що це може заплутати виборців та спотворить результати голосування.

«Надавши оцінку спірним правовідносинам, Верховний Суд залишив без задоволення позовні вимоги», – йдеться в повідомленні суду.

Суд вважає надуманими доводи апелянта про те, що відсутність нумерації граф бюлетеня не дасть змоги виборцям зробити вільний та усвідомлений вибір чи спотворить результати волевиявлення оскільки «вони є лише припущеннями позивача та не підтверджені жодними належними та допустимими доказами з посиланням на конкретні норми законодавства».

Зазначимо, на виборах президента України серед кандидатів на пост президента зареєстровані двоє людей з однаковими прізвищами та ініціалами — Тимошенко Юлія Володимирівна та Тимошенко Юрій Володимирович.

Як інформував ZAXID.NET, 8 березня ЦВК затвердила остаточний список кандидатів у президенти: їх 39.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук