Тендер Академії сухопутних військ на 4 млн грн виграв підприємець з підробленими документами

Академія сухопутних військ у Львові

Документи приватного підприємця Степана Бербеци, який 8 лютого отримав підряд на постачання продуктів харчування на суму 4 млн грн від Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, виявились підробленими. Зокрема, підприємець подав фальшиві договори на підтвердження попереднього досвіду. Про це 26 лютого повідомило антикорупційне видання «Наші Гроші. Львів».

До журналістів звернувся приватний підприємець Олексій Асянін, який заявив, що ніколи не підписував жодних договорів із Степаном Бербецою. Він запевнив, що свою підприємницьку діяльність веде лише у галузі мобільного зв’язку та ніколи не займався закупівлею чи реалізацією продуктів харчування.

«Дані, що подані на сайті Prozorro, та засвідчують мою співпрацю з даним ФОПом, є сфальсифіковані. У договорі поставки, який сфабрикований, вказаний розрахунковий рахунок у ПАТ «Приватбанк», який начебто належить ФОП Асянін О.О., однак цей рахунок не належить ні мені, ні іншій особі. Це повністю вигаданий рахунок. Крім того, датою відкриття рахунку ФОП Асянін О.О. є 31.03.2017 року, а договір про постачання продуктів з Бербецою підписано 29.03.2017, відповідно, на момент угоди він аж ніяк не міг бути вказаний, оскільки рахунку тоді ще не існувало», – йдеться в листі Олексія Асяніна до редакції «НГ. Львів».

Крім того, підприємець запевнив редакцію, що підпис під угодами йому також не належить.

Ідентична ситуація і з приватною підприємницею Анастасією Білик, угоди з якою також подав Степан Бербеца на тендер Академії. Вона також не веде жодної господарської діяльності, пов’язаної із закупівлею продуктів харчування, і підпис під угодою їй не належить.

«Щоб кваліфікувати такі дії підприємця, ми, скоріше за все, будемо звертатися в управління захисту економіки, де будемо описувати його дії. Фактично мова йде про підробку документів. Тобто він надавав документи в своїй пропозиції, зокрема довідку про досвід, яка є фальшивою. Тож правоохоронці мають право кваліфікувати це як кримінальне правопорушення», – сказав ZAXID.NET керівник Центру громадського моніторингу та досліджень Мирослав Сімка.

Це вже другий контракт Степана Бербеци на таку суму з Академією, при цьому на обидва виграшні тендери Бербеца, як доказ наявності досвіду виконання аналогічних договорів, подавав угоди з двома приватними підприємцями зі Львова – Олексієм Асяніним та Анастасією Білик. Свої зв’язки з цими підприємцями Бербеца коментувати відмовлявся.

Степан Бербеца відновив діяльність приватного підприємця лише 10 місяців тому – 19 березня 2018 року – й з того часу взяв участь лише в трьох торгах від Академії і двічі переміг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук