Тенісну базу «Динамо» у Львові готують під масштабне будівництво
Львівська міськрада не давала жодних дозволів на реконструкцію будівлі
Тенісну базу львівської обласної організації «Динамо» на вул. Зеленій закрили і планують перебудувати її під новий комплекс. Керівництво «Динамо» переконує, що на цій території збудують новий сучасний спорткомплекс, а власники будівлі ситуацію не коментують. Не відомо про нове будівництво і представникам львівської мерії.
Спортивна база «Динамо» розташована на вул. Зеленій, 59-63, фактично у центрі міста. Зведений більше 100 років тому спорткомплекс складається з двох критих тенісних кортів та кількох спортивних залів. Обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» використовувала базу для тренування дітей з тенісу взимку, однак різні дитячі гуртки там діяли впродовж року. Щодня спортзали відвідувало близько 110 осіб.
У 2014 році обласна організація «Динамо», маючи борги в банку, продала спорткомплекс з тенісними кортами за 4,9 млн грн компанії «Трентова ЛТД», засновником якої є кіпрський офшор. Тоді перший заступник голови «Динамо» Віктор Яцковець заявляв, що база і надалі залишиться тенісною – перепрофільовувати її не будуть. «Динамо» дозволили безкоштовно використовувати спорткомплекс до початку реконструкції.
У 2015 році, коментуючи ZAXID.NET купівлю спортивної бази на Зеленій, керівник ТзОВ «Трентова ЛТД» Павло Нестерко казав, що будівля спорткомлпексу залишиться спортивною базою. «Це архітектурна цінність і міняти профіль ми не можемо, навіть якби й хотіли», – наголошував він.
Упродовж останніх п’яти років активних кроків для реконструкції спортивнох бази не було. Там продовжували тренуватись діти. Однак кілька тижнів тому тренерам та батькам повідомили, що незабаром розпочнеться реконструкція спорткомплексу і попросили звільнити приміщення.
«Ніхто нам не каже, що тут буде. Наш клуб там займався 8 років і ми всі розуміли, що та арена стара. Нещодавно нам сказали, що її закриють і щось буде з нею робитись. Керівництво «Динамо» сказало, що буде реконструкція. Але офіційної інформації немає, у міській раді теж нікого не знають. Якщо хочуть робити якісь процеси – це ж має бути офіційно сказано», – розповів ZAXID.NET дитячий тренер флорбольного клубу «Лемберг» Володар Ілик. Більше 100 дітей з цього клубу тренувались у спорзалі на «Динамо».
Тенісні корти у спорткомплексі на вул. Зеленій (фото «Динамо»)
Заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко заявив ZAXID.NET, що міська рада не погоджувала жодних будівельних робіт на території спортивної бази на вул. Зеленій.
«Міська рада не давала погоджень на жодні дії на цьому об’єкті. Більше того, на місце події буде скероване міську ДАБІ. Також управління охорони історичного середовища підготувало внесення цього об’єкту до щойно виявлених пам’яток. Ситуація дуже дивна, бо вони не мають документів на проведення робіт. І дивно, що хтось може щось планувати, тим більше, що і містобудівних умов і обмежень у них немає», – заявив Москаленко.
Перший заступник голови «Динамо» Віктор Яцковець натомість заявив ZAXID.NET, що компанія «Трентова ЛТД» уже виготовила проектно-кошторисну документацію і готується 1 липня розпочати реконструкцію спортивної бази на вул. Зеленій. Усі питання із дозволами і погодженнями, за словами Яцковця, вирішує інвестор.
«База зараз в такому стані, що її неможливо використовувати. Там було старе опалення, яке давало дуже мало тепла і більше 3-4 градусів там зимою не було. І тому постійно виникали проблеми, бо діти мерзли. Сьогодні зроблено ПКД і через місяць почнеться реконструкція цієї спортивної споруди. Замість цієї споруди буде нова, де будуть передбачені басейн та нові спортивні зали», – розповів Віктор Яцковець.
За словами Яцковця, власник спортивної бази має зберегти її спортивну функцію. Він переконує, що «Трентова ЛТД» також збереже стіни та фасад основної будівлі спорткомплексу.
«Основний спортивний зал збережеться. Там будуть ще добудовані нові споруди, бо мало місця», – каже Віктор Яцковець.
За його словами, новий спорткомлпекс на вул. Зеленій буде триповерховим: на першому поверсі мають облаштувати 25-метровий басейн зі SPA, спортивні зали, на другому і третьому поверхах – зали боксу, важкої атлетики, спортивних танців. Тенісних кортів у новому спорткомплексі не передбачено. Однак представник «Динамо» не бачить в цьому проблеми.
«У «Динамо» є 15 відкритих тенісних кортів на вулиці Янева, можливо, п’ять з них ми накриємо. Ще і в спорткомплексі «Спартак» [на вул. Мельника] буде 6 закритих тенісних кортів. Питання для Львова для закритих кортах буде знято», – впевнений Віктор Яцковець.
Віктор Яцковець переконаний, що «Динамо» зможе безкоштовно користуватись залами нового спорткомплексу.
ZAXID.NET звернувся за поясненням ситуації із спортивним комплексом на вул. Зеленій до його власників – компанії «Трентова ЛТД». У компанії заявили, що зв’яжуться із редакцією пізніше, однак на момент виходу матеріалу не зробили цього.
За даними платформи YouControl, раніше засновником компанії «Трентова ЛТД» була однойменна кіпрська офшорна фірма «Трентова ЛТД». Однак в кінці 2018 року у фірми змінився засновник – ним стала зареєстроване у Жешуві підприємство «Віта холдінг компані», що належить львів’янам Вікторії Костюк та Павлу Нестерку.
Зазначимо, що крім тенісної бази на Зеленій, обласна організація «Динамо» має кілька спортивних баз у Львові та області: палац спорту на вул. Вітовського з басейнами та залами для гімнастики; басейни на вул. Стуса; відкритий спорткомплекс для різних видів спорту на вул. Янева, лижна база у парку «Знесіння», лижна база у смт Славське та оздоровчий пансіонат у Моршині. Більшість спортивних об’єктів «Динамо» перебувають в вкрай поганому стані. Басейни на вул. Стуса, наприклад, фактично перетворюються на руїни. Два роки тому львівська мерія видала містобудівні умови і обмеження на масштабну реконструкцію басейнів, однак роботи досі не почались. А у вересні минулого року міська рада Львова вирішила викупити у «Динамо» лижну базу у парку «Знесіння».
Обласна організація фізкультурно-спортивного товариства«Динамо» – це громадська організація, що об'єднує колективи працівників поліції, служби безпеки, адміністрації президента та працівників інших силових і правоохоронних структур, а також членів їх сімей, що прагнуть займатися спортом. Усе майно товариства перебуває у колективній власності правоохоронних органів. Керівником організації станом на травень 2020 року є шеф львівської поліції Василь Віконський.
Чим цінний палац спорту на Зеленій?
Палац спорту збудували у 1911 році за проектом архітекторів Юліана Пінкерфельда та Генрика Заремби. Комплекс мав назву «Скейтінґ-рінґ» і був ареною для популярної на той час спортивної дисципліни – катання на роликових ковзанах. Це був один з найбільших спортивних комплексів такого типу в Австро-Угорщині – він міг одночасно вмістити понад 3000 осіб.
Арена для катання на роликових ковзанах (архівне фото 1910 року)
Однак такий вид спорту у Львові не набув популярності і арену закрили. У 1934 році будівлі спортивного комплексу пристосували для потреб промисловості. В будинку функціонував заклад парової вулканізації, а у післявоєнний час тут були гаражі. Згодом будівлю отримала обласна організація «Динамо» взамін на знесений стадіон на вул. Стрийській (нині там будівля ДФС), яка облаштувала тут закриті тенісні корти з залами для атлетики.