Топ-виші Львова б’ють рекорди за кількістю поданих заяв від абітурієнтів

Головні новини Львова 27.07Віталій Кубліков, 27 липня 2016, 17:32 1500 1

Вступна кампанія у вищі навчальні заклади, яка стартувала на початку липня, фінішувала. Прийом документів завершився 27 липня о 18:00. Кампанія 2016 року відрізняється від попередніх, зокрема, форматом. Документи приймали виключно в електронній формі. З цьогорічними правилами абітурієнти могли подати до 15 заяв на 5 різних спеціальностей.

Лідерами за кількістю поданих документів стали вже традиційно НУ «Львівська політехніка» і ЛНУ ім. Івана Франка.

«Були дуже великі черги. Всі комп'ютери були зайняті. Оскільки було також навантаження на сервер і сам сайт не працював. Система давала збої. Люди чекали півгодини-годину», ― розповідає волонтер Мар’яна.

Така ситуація була на початку вступної кампанії і у «Львівській політехніці». Нині ж, в останній день прийому документів, дівчата-волонтерки відпочивають. Частину комп'ютерів навіть не вмикають.

«Сьогодні взагалі немає людей. Сьогодні за весь день була одна людина, яка хотіла зареєструватись і подати заяву», ― зазначила волонтерка Мар’яна.

Олександра Володимирівна вже 15 років збирає заяви від абітурієнтів у приймальній комісії політехніки. Жартує, цього року курорт порівняно з минулими вступними кампаніями. В паперовій формі приймають копії документів лише від пільговиків. Таких в політесі нарахували близько 700.

«Був дуже великий наплив абітурієнтів, цього року, звичайно, це все спростилося. Бо подають всі заяви в електронному вигляді», ― каже член приймальної комісії Олександра Грищук.

Хоча у приймальних комісія визнають, електронна практика вступу трохи «підклала свиню» вищій школі. У перші дні подачі документів система просто висіла. Коректно зареєструватись можна було лише вночі. Та і це ще не все. Усім абітурієнтам радять негайно перевірити статус своєї заяви в кабінеті вступника, аби не пролетіти.

«Кілька сотень є заяв, до яких не підкріплені сканкопії атестатів. Без них ми не можемо прийняти ці заяви і допустити їх до конкурсу. На жаль, система дозволяла без підвантаження сканкопії», ― пояснює секретар приймальної комісії «Львівської політехніки» Роман Шуляк.

Попри це «Львівська політехніка» цього року б'є усі рекорди ― 60 тисяч заяв. Такими є попередні результати цієї кампанії. У Франковому університеті називають схожі цифри. Кажуть, уподобання абітурієнтів останні кілька років незмінні.

«Досить багато заяв, за попередньою інформацією, на юридичний факультет, міжнародні відносини. Великий попит на факультет іноземних мов. Економічні спеціальності традиційно популярні», ― каже секретар приймальної комісії ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк.

Рейтингові ж списки обіцяють оприлюднити вже після 1 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук