У бюджеті уряд запропонував залишити стипендії найуспішнішим та малозабезпеченим студентам

ЕкономікаРоман Ганкевич, 18 вересня 20166360
У бюджеті уряд запропонував залишити стипендії найуспішнішим та малозабезпеченим студентам

Кабінет міністрів запропонував розділити стипендіальний фонд у 2017 році на дві частини, спрямувавши на виплату академічних стипендій кращим студентам 2,84 мільярда гривень, а на виплату соціальних стипендій студентам з малозабезпечених сімей – 2,98 мільярда гривень. Про це йдеться у презентації проекту державного бюджету на сторінці прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у Facebook.

У презентації, на двадцятому слайді наголошується, що в системі визначення стипендіатів відбудуться зміни. Академічні стипендії призначатимуться за рейтингом успішності студентів від Міністерства освіти, тоді як сьогодні стипендію отримують всі, чий середній бал успішності становить 4.0 і вище.

Соціальні стипендії отримуватимуть діти з малозабезпечених сімей, визначатиме яких, виходячи з доходів родини, Міністерство соціальної політики.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів пропонує збільшити витрати держбюджету на виплату стипендій у 2017 році на 576 мільйонів гривень - до 5,8 мільярда гривень. Міністерство фінансів пропонувало у 2017 році зменшити кількість академічних стипендій, що виплачуються студентам за успішність, і збільшити кількість стипендій, виплачуваних студентам з малозабезпечених сімей.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, сьогодні 70% студентів, що навчаються на бюджеті, отримують загальні стипендії, а соціальні стипендії для дітей-інвалідів, сиріт та інших пільгових категорій отримують менш ніж 6% студентів. Данилюк вважає, що потрібно зменшити кількість академічних стипендій, надаючи їх тільки кращим і піднявши їх розмір, а також розширити охоплення студентів соціальними стипендіями, надаючи їх дітям з малозабезпечених сімей, зокрема, таких, які отримують субсидії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук