У Львові створили детальну карту фінансування та витрат усіх шкіл

ЕкономікаКатерина Родак, 12 квітня 201915560

ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» проаналізувало джерела та суми фінансування львівських шкіл у 2018 році і порівняли школи між собою за цими показниками. На основі цих даних на Порталі відкритих даних Львова створили детальну карту.

Фахівці «Міського центру інформаційних технологій» проаналізували усі 117 комунальних шкіл, в яких навчаються 79 тис. 336 учнів. Загальний обсяг фінансування шкіл у 2018 році становив 1 млрд 380 млн 161,7 тис грн. Аби детально розглянути, які джерела фінансування формують таку суму, а також на які саме потреби школи розподіляють ці кошти, фахівці проаналізували річні фінансові звіти всіх шкіл міста, а також додаткові дані від управління освіти Львівської міської ради. Аналіз та візуалізація даних, які доступні на Порталі відкритих даних Львова, дозволяють детально розглянути всі школи міста в розрізі їхніх видатків, дізнатись про джерела фінансування шкіл і порівняти їх собою за цими показниками.

За даними «Міського центру інформаційних технологій», третину всіх шкіл (32%) становлять ті, фінансування яких коливається від 10 до 15 млн грн, ще кожна п’ята школа (21%) потрапляє до категорії шкіл з фінансуванням 7−10 млн грн, 16% шкіл мають бюджет менше 7 млн грн або 15−18 млн грн, а 14% шкіл у 2018 році отримали загальне фінансування на понад 18 млн грн.

В основному школи отримують фінансування з бюджету міста — 90%. Також школи фінансують з бюджету розвитку міста – 7,3% (100 млн грн), з благодійних внесків — 1% (14,4 млн грн), за рахунок оплати послуг — 0,9% (12,2 млн грн) і лише 0,7% (10,2 млн грн) — це обсяг державної субвенції.

Дані аналізу фінансування шкіл свідчать про те, що 75,9% (понад 1 млрд грн) виділених школам грошей використовують на зарплати працівникам. Ще 6,4% витрат — це оплата комунальних послуг, 4,8% - на харчування. Решта 9% залишається на ремонти та закупівлю необхідного обладнання і меблів.

Майже половина всіх видатків на капітальні ремонти (42 млн грн) у 2018 році становили проекти, які стосуються стадіонів та дитячих і спортивних майданчиків (їх будівництво, реконструкція, ремонт). Ще 12,6 млн грн (11,4%) у 2018 році витратили на придбання обладнання: мультитач панелей, комп’ютерів, меблів, спортивного інвентарю тощо. Майже стільки ж (11 млн грн) витратили на удосконалення системи теплопостачання у школах.

«Метою цієї аналітики було продемонструвати можливість використання відкритих даних для аналізу важливих тем для міста, а також надати інструмент, який спонукає читача самостійно досліджувати цю, створювати власні історії на основі даних, цікавитись різними закладами — школа, де вони самі колись навчались, де зараз навчаються їхні діти, або куди вони планують віддати дитину в перший клас цього року», — зазначає керівниця сектору відкритих даних ЛКП «Міський центр інформаційних технологій Олена Гунько.

Детальніше із аналізом та візуалізацією даних щодо джерел фінансування та видатків шкіл можна ознайомитись на Порталі відкритих даних Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук