У реабілітаційному центрі «Незламні» відкрили мобільну майстерню протезування
У майстерні допомагатимуть військовим і цивільним, які постраждали від російської агресії
У понеділок, 26 вересня, у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» відкрили мобільну майстерню протезування. У ній надаватимуть допомогу не лише військовим, а й цивільним, які постраждали від російської агресії. Вартість проекту становить близько 1 млн євро. Його реалізували Мальтійська служба допомоги спільно з Міністерством охорони здоров'я України та Німеччини.
Майстерня розташована на базі національного центру реабілітації «Незламні». Усе необхідне обладнання, комплектуючі до протезів та матеріали одного з найкращих у світі виробників - німецької компанії «Ottobock» – надала Мальтійська служба допомоги за підтримки уряду Німеччини та МОЗ України. Разом з майстернею Центр «Незламні» отримав 200 протезів, повідомила прес-служба Першого медоб’єднання.
«У цій майстерні для пацієнтів, які потребують протезування, будуть проводити заміри, а медики налаштовуватимуть та доопрацьовуватимуть протези. Тут вже встановлено все необхідне обладнання, а персонал Першого медичного об’єднання навчається у найкращих американських фахівців, щоб надавати послуги найвищого рівня в себе вдома, в Україні», – повідомив у Telegram міський голова Львова Андрій Садовий.
Фото Telegram Андрія Садового
До реабілітаційної команди майстерні, повідомила прес-служба ЛОВА, входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, протезист, реабілітаційна медична сестра і психолог. Команда співпрацює з хірургом, який оперував пацієнта, для того, щоб підібрати найбільш ефективну програму реабілітації індивідуально для кожного.
Протезами пацієнтів забезпечують лікарня і донори. У майстерні працюють і закордонні фахівці, які навчають команду майстерні. Тут вже побували медики з Ізраїлю, Данії, Великобританії. Зараз разом з львівськими фахівцями працюють американські протезисти, які передають свій досвід і практичні навички. Серед них – і Джеймс, який вже 27 років працює у сфері протезування і зараз приїхав до Львова допомагати українцям.
«Ми зараз змінюємо підходи до реабілітації і в кожному закладі, який має пакет від Національної служби здоров’я України, буде кабінет асистивних технологій. Тут (у Першому ТМО) він працює. В той же час, завдяки співпраці з урядом Німеччини та Мальтійською службою допомоги, містом Львовом, нам вдалося організувати тут і протезну майстерню, яка підганяє протези під культю», – повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, який був на відкритті майстерні.
У Першому ТМО повідомили, що майстерня уже запрацювала. Сьогодні, 26 вересня, до кінця дня першим двом пацієнтам будуть встановлені протези ніг. Їх отримають цивільний Олександр Голуб, на чиє подвір'я поцілила російська ракета, та військовий Олександр Губенко, який втратив ногу під час авіанальоту.