У лютому та березні Львів отримає по 15 нових тролейбусів «Електрон»

Раніше місто вже отримало 20 тролейбусів «Електрон», які купили в межах співпраці з ЄБРР

На вулицях Львова з'Явиться ще більше нових тролейбусів «Електрон»

Уже в лютому Львів отримає 15 нових тролейбусів «Електрон». Ще 15 одиниць транспорту передадуть місту у березні. В листопаді-грудні 2019 року місто отримало 20 тролейбусів, частина яких вийшли на маршрути вже 15 грудня, а частина почне курсувати вже наступного тижня. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

«Сьогодні ми отримали підтвердження від компанії «Електрон», що в лютому нам буде поставлено 15 тролейбусів, а в березні буде доставлено решту — теж 15 одиниць. Нові тролейбуси, які ми отримали в листопаді-грудні, вийдуть на маршрути з наступного тижня, зокрема курсуватимуть на маршруті №32», — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

За її словами, впродовж 2015−2016 років ЛКП «Львівелектротранс» придбало 7 нових трамваїв «Електрон», а впродовж 2018−2019 року було закуплено 30 вживаних трамваїв із Берліна. Усі вони курсують на маршрутах.

«Паралельно із придбанням нових одиниць електротранспорту ми ремонтуємо наявний. У середньому ремонт коштує від 500 до 700 тис. грн. Це капітальний ремонт. Відповідно, завдяки цьому ми збільшили кількість електротранспорту на маршрутах. Так, у 2017 році на маршрутах курсувало 64 трамваїв, а у 2019 році 75. А з січня цього року їх буде 87 одиниць. Щодо тролейбусів, то у 2017 році курсувало 55 одиниць, а в 2019 — 56. А вже з січня цього року на наших маршрутах буде курсувати 65 тролейбусів», — розповіла Ірина Маруняк.

Також за останні 10 років у сфері електротранспорту провели модернізацію 19 тягових підстанцій. Також збудували підстанцію №17 на Сихові.

«Її збудували, коли запускали трамвай № 8 на Сихів. Ця підстанція має достатню потужність, тому на цю лінію можна ще додавати трамваї», – зазначила Ірина Маруняк.

За її словами, важливим досягненням є підвищення заробітної плати водіям електротранспорту (із 7920 грн у 2017 до 14362 грн у 2019 році). Також зараз транспортні підприємства міста мають достатню кількість водіїв на міський електротранспорт.

«На базі нашого підприємства працює школа водіїв, яка успішно готує водіїв трамваїв і тролейбусів. Вже завтра випускається чергова група водіїв, що також важливо для можливості у січні збільшити випуск трамваїв і тролейбусів», — додав Андрій Свищо, в.о. директора ЛКП «Львівелектротранс».

До слова, впродовж 2020−2023 років місто планує купити 10 нових і 40 вживаних трамваїв, 100 тролейбусів із автономним ходом. А також провести реконструкцію і ремонт усіх депо, реконструкцію контактної мережі та капітальний ремонт трамваїв із влаштуванням низькопідлогових вставок.

«Загалом ми плануємо вкласти в модернізацію і ремонт об’єктів електротранспорту 1 млрд 940 млн грн. На сьогодні, за останні роки, починаючи з 2009 року, ми вже вклали 884 млн грн», — відзначила Ірина Маруняк.

Також у планах – відновлення тролейбусного маршруту № 30 та продовження маршруту № 22 до автовокзалу та підсилення існуючих маршрутів.

Нагадаємо 50 тролейбусів компанії «Електрон» місто закупило в межах співпраці з Європейським банком реконструкції і розвитку. Банк надав місту кредит в 11 млн євро. До слова, інвестиція в розвиток електротранспорту за останні 10 років – 884 млн грн. Ці кошти витратили на закупівлю трамваїв і тролейбусів, ремонт контактної мережі, трамвайних колій, модернізацію тягових підстанцій тощо. У наступні три роки в розвиток ЛКП «Львівелектротранс» буде інвестовано 1,9 млрд грн. У планах реконструкція усіх депо, закупівля рухомого складу — 10 нових і 40 вживаних трамваїв і 100 нових тролейбусів з автономним ходом за кредитні гроші Міжнародної фінансової корпорації..

Зазначимо, що на нові тролейбуси наносять затверджену у липні цього року ліврею, де базовими є жовтні та білі кольори, а з обох сторін транспорту має бути нанесений туристичний логотип Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук