Розвантажувати сихівський пасажиропотік у «Львівелектротрансі» взялись спареними вагонами
До теми
«Львівелектротранс» тестує спарені трамвайні вагони. Для цього обрали найбільш завантажену гілку — сихівську. Великогабаритні трамваї вже пройшли тестування на 8 маршруті. Понад 40 метрів завдовжки і за раз може перевозити майже 400 пасажирів. З понеділка їх випробували і пасажири.
Водій трамвая перед виїздом на маршрут спершу обходить в депо 40 метровий вагон. Перевіряє, чи надійно з’єднались два вагони. Каже, трамвайна пара має повноцінні гальма, світло та опалення салону. Тільки без водія. Востаннє пан Ярослав, пригадує, керував таким рухомим складом зо 15 років тому.
«Різниці майже немає. Гальмує майже так само, як одиночкою. Так само. Тільки треба дивитись за задом. Проблем немає для заїзду на зупинки», — каже водій трамвая Ярослав Кондера.
Всі вісім дверей на зупинках відчиняються синхронно. Та більшість пасажирів заходять все ж в перший вагон. Причіпний обирають лиш ті, хто з ностальгією пригадує спарені трамваї на вулицях Львова.
«Я, напевно, ще студенткою була. Це 90-і роки. Були так, було дуже зручно. Місткість велика. На Сихів треба такі великі вагони», — пригадує пасажирка трамвая пані Оксана.
Відсутність натовпу у другому вагоні оцінила і молодь. У другому вагоні набагато більше вільного місця.
«В годину пік це особливо відчувається. Я підтримую цю ідею», — каже пасажир трамвая Юрій.
«Більше місця! Ніхто не заходить в твою зону комфорту», — додає львів’янка Марія.
Такі об'єднані вагони в тестовому режимі курсують на восьмому маршруті у пікові години — з 6 до 11 ранку і з 15:00 до 19:00.
«Сихів починався з 13 трамваїв. Зараз на Сихів бігає 15 вісімок і 10 четвірок і все одно в пікові часи мало. Вагони є переповнені. Ми попробували запустити туди три системи», — розповідає начальник трамвайного депо ЛКП «Львівелектротранс» Роман Василишин.
У вівторок на Сихів курсувало два спарені трамваї. В середу ж на восьмий маршрут випустять вже три таких об'єднаних вагони.
«Спершу ми міркували над маршрутом 8А над можливістю його впровадження, але в процесі аналізу зрозуміли, що цілком доречно і можливо, щоб цей маршрут курсував повноцінно. Так як сьогодні курсує вісімка», — розповів у коментарі ZAXID.NET речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.
За комфорт треба платити. У «Львівелетротрансі» наголошують, що купити квитки у водія можна у першому вагоні. У другому — лише електронні. Та контролери обіцяють перевіряти зайців у хвості частіше.