Україна втратила 40% ВВП через банківську кризу 2014-2017 років
Американські експерти зазначили, що кількість непрацюючих кредитів у тих банках, що залишилися, є надзвичайно високою
До теми
Втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту, вказано в дослідженні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання», презентація якого відбулася у четвер, 27 вересня.
«Втрати від банківської кризи 2014-2017 років в Україні становили близько 40% ВВП. Кількість банків скоротилася вдвічі», – йдеться у дослідженні, пише «Укрінформ».
Крім того, зазначається, що навіть у тих банках, що залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів сягає більше половини кредитного портфеля, і, наприклад, у «ПриватБанку» він доходить до 80%.
«Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56% від загальної суми кредитів та понад 80% – у “ПриватБанку”)», – зазначають автори дослідження.
Нагадаємо, у період з 2014 по 2017 роки в Україні відбулася масова ліквідація банків. Спершу Нацбанк оголошував їх неплатоспроможними, а далі розпочиналася процедура їх ліквідації. Це явище в українській економіці назвали «банкопадом». За час цього періоду було, зокрема, ліквідовано «Дельта банк», «Платинум банк», банк «Форум», «Діамантбанк» та низку інших банків.