Україна втратила 40% ВВП через банківську кризу 2014-2017 років

Американські експерти зазначили, що кількість непрацюючих кредитів у тих банках, що залишилися, є надзвичайно високою

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 28 вересня 20182720

Втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту, вказано в дослідженні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання», презентація якого відбулася у четвер, 27 вересня.

«Втрати від банківської кризи 2014-2017 років в Україні становили близько 40% ВВП. Кількість банків скоротилася вдвічі», – йдеться у дослідженні, пише «Укрінформ».

Крім того, зазначається, що навіть у тих банках, що залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів сягає більше половини кредитного портфеля, і, наприклад, у «ПриватБанку» він доходить до 80%.

«Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56% від загальної суми кредитів та понад 80% – у “ПриватБанку”)», – зазначають автори дослідження.

Нагадаємо, у період з 2014 по 2017 роки в Україні відбулася масова ліквідація банків. Спершу Нацбанк оголошував їх неплатоспроможними, а далі розпочиналася процедура їх ліквідації. Це явище в українській економіці назвали «банкопадом». За час цього періоду було, зокрема, ліквідовано «Дельта банк», «Платинум банк», банк «Форум», «Діамантбанк» та низку інших банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук