Міністерство освіти оголосило умови вступної кампанії 2024 року
До переліку обов’язкових предметів додали історію України
До теми
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий озвучив умови вступної кампанії у заклади вищої освіти у 2024 році. Вступ відбуватиметься у форматі національного мультипредметного тесту, який міститиме 4 предмети. З них три обов’язкові та один на вибір.
За словами міністра, до переліку обов’язкових предметів додали історію України, однак тестування цього предмету охопить лише період XVI - ХХІ ст.
«У країні війна, і саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням», – обґрунтував Оксен Лісовий.
Цього року розширюють кількість предметів на вибір: додали українську літературу та географію. Також серед альтернативних предметів залишаються іноземна мова, біологія, хімія, фізика.
Директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко повідомила, що цього року тестування відбудеться у травні. Відповідно, реєстрація розпочнеться раніше, ніж торік. НМТ проведуть не одночасно по всій країні, а у різні дні. Однак для вступників тестування відбудеться в межах одного дня: два предмети по 60 хв, перерва і ще два предмети по 60 хв.
НМТ проведуть у тимчасових екзаменаційних центрах – освітніх закладах. Цього року перед початком тесту посилять заходи безпеки, зокрема використовуватимуть металодетектори.
«В умовах війни НМТ – це найбільш оптимальний варіант вступних іспитів, який забезпечує рівні умови для кожного вступника, незалежно від місця його перебування. Відповідний законопроєкт вже на реєстрації у Верховній Раді», – зазначив Оксен Лісовий.
Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький уточнив, що вступ абітурієнтів з окупованих територій буде за співбесідою, а не НМТ.
ДПА у 2024 році ще не проводитимуть для 9 та 11 класів, але Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах. Атестація, за словами міністра, потрібна для моніторингу якості освіти та при потребі – коригування освітньої політики.
Нагадаємо, абітурієнти вступають у вищі навчальні заклади України у форматі національного мультипредметного тесту вже два роки, відколи почалося повномасштабне вторгнення. У 2023 році вступники складали НМТ із трьох предметів – двох обов’язкових (математика та українська мова) і одного на вибір.