Верховна Рада прийняла закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю

Учасники ТОВ матимуть більше можливостей для врегулювання своїх відносин

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 лютого 201817150
Учасники ТОВ можуть тепер складати т.зв. корпоративні договори

Верховна Рада підтримала в повторному другому читанні та в цілому законопроект «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (№4666) з техніко-юридичними поправками. Про це інформує «Інтерфакс-Україна».

За відповідний законопроект №4666 проголосували 285 народних депутатів. «Зазначене питання на сьогодні регулює законодавство, ухвалене в далекому 1991 році. Водночас товариства з обмеженою відповідальністю - це найпоширеніша форма бізнесу в Україні. Понад 0,5 млн таких товариств в Україні», - сказав голова комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрій Іванчук, представляючи законопроект у парламенті і додав, що до зазначеного законопроекту надійшли 503 поправки, з яких враховано 360.

Згідно із законопроектом, вартість частки Товариства встановлюється станом на день перед зборами його учасників, де було ухвалено рішення про виключення учасника з Товариства.

У перехідних положеннях законопроекту міститься також положення про примусовий викуп частки учасником.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, пропонується визначити порядок створення, діяльності, припинення Товариств з обмеженою відповідальністю та Товариств з додатковою відповідальністю.

Крім того, законопроектом передбачено регулювання нового для України інструменту, яким є корпоративні договори, відомі в міжнародній практиці під назвою shareholder agreements.

Також скасовується обмеження на кількість учасників Товариства і вимога вказувати в статуті розмір статутного капіталу, перелік учасників Товариства, а також його юридична адреса. Учасникам товариств з обмеженою відповідальністю забезпечується значний простір для врегулювання своїх відносин з допомогою договорів в частині здійснення повноважень.

Встановлено загальне правило про внесення учасниками вкладів не пізніше 6-ти місяців з дня державної реєстрації Товариства. Це правило враховує випадки, коли, наприклад, учасники зобов'язуються внести майно, яке не може бути внесено одразу, або коли таке внесення недоцільно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук