Верховний суд повернув одне з вкрадених за «Аферою століття» приміщень у Львові

Раніше рішення щодо нежитлових приміщень на вул. Свєнціцького, 7 вже ухвалювали районний та апеляційний суди Львова

Верховний суд повернув одне з вкрадених за «Аферою століття» приміщень у Львові
фото ЛМР
Рішення щодо повернення місту приміщення на вул. Свєнціцького, 7 є остаточним

Верховний суд підтримав рішення судів попередніх інстанцій та повернув у власність міста приміщення на вул. Свєнціцького, 7 у Львові. Про це інформує управління комунальної власності ЛМР.

«Верховний суд підтримав рішення судів попередніх інстанцій на користь міста постановою від 02.07.2020 у справі №461/7082/16. Дякуємо за відновлення справедливості Галицький районний суд, суддя Волоско І.Р., Львівський апеляційний суд Ніткевич А.В., Бойко С.М., Копняк С.М., Верховний Суд Синельников Є.В, Осіян О.М., Сакар Н.Ю., Хопта С.Ф., Шипович В.В.», – зазначено у повідомленні.

Як розповіла ZAXID.NET керівниця управління майном ЛМР Інна Свистун, рішення Верховного суду – остаточне і оскарженню не підлягає. Також вона зазначила, що приміщення на вул. Свєнціцького, 7, площа яких понад 300 м2,– один із 20 об’єктів, які були відчужені незаконним шляхом. Кінцевими набувачами стали львівські підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова, які фігурують у так званій «Афероі століття».

«Приміщення повернуто і це перемога. На сьогоднішній день вдалося повернути половину відчужених незаконним шляхом приміщень, але судові справи по інших ще досі тривають. На жаль, ніхто із фігурантів до сьогодні не притягнутий до відповідальності. А така безкарність породжує нові злочини», – зазаначила Інна Свистун.

Вона також зазначала, що приміщення фактично не були виведені з комунальної власності, частиною користується орендар – автошкола (районний спортивно-технічний клуб ТСО України). Ще з 2000 року тут проводять навчання водіїв. Іншу частину використовує управління культури ЛМР для літературної резиденції у рамках програми «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».

Як повідомляв ZAXID.NET, у жовтні 2016 року Львівська мерія заявила про незаконну приватизацію приміщення УДЮМКу (дитячо-юнацького та молодіжного клубу) на вул. Свєнціцького, 7 в Галицькому районі Львова. Тоді з'ясувалося, що право власності незаконно зареєстровано за приватною особою. Мерія звернулася до суду. Галицький районний суд, а пізніше і Львівський апеляційний суд, постановили повернути приміщення у комунальну власність. Проте на рішення було подано касацію, яку тепер розглянув Верховний суд та прийняв остаточне рішення.

До слова, за цією ж шахрайською схемою у приватну власність перейшли кілька десятків комунальних приміщень у Львові. Право власності за підробними документами перереєстровували різні підставні фірми та люди. Аферу виявили у 2016 році, і чиновники Львівської міськради спільно із прокурорами намагаються повернути їх. Через суди Львівська міськрада уже домоглася скасування реєстрації права власності юридичних та фізичних осіб на дев’ять приміщень. Зокрема це приміщення на вул. Старознесенській, 194, вул. Ю. Дрогобича, 4, вул. Зеленій, 202, вул. А. Тесленка, 2, вул. Шота Руставелі, 32, вул. Є. Ярошинської, 1, вул. В. Антоновича, 56, вул. Дністерській, 16.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук