Верховний суд скасував штраф платнику податків, який при сплаті ЄСВ вказав помилковий рахунок

На боці платника податків були усі суди, але податківці оскаржували вироки, бо домагалися штрафу

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 23 листопада 201814360

Якщо платник податків помилково вказав неправильний номер рахунку при сплаті податків, це не може розглядатися органами фіскальної служби як несплата податків з подальшим застосуванням штрафних санкцій та пені. Таку правову позицію висловив Верховний суд України, повідомив юридичний інтернет-ресурс «Протокол».

«Верховний суд зробив висновок про те, що здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету в строк, встановлений пунктом 57.1 статті 57 ПК України, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів», – сказано у повідомленні.

Ця позиція була сформована при розгляді касаційної скарги податкового органу, який вважав, що помилку з номером рахунку слід вважати несплатою податку. У цій справі платник податків звернувся до суду першої інстанції, стверджуючи, що сплата суми єдиного внеску, виконана без порушень строків, хоча і на неправильний рахунок, насправді відбулася, оскільки кошти надійшли до державного бюджету. З такою позицією погодилися суди першої та апеляційної інстанцій. Проте податковий орган з такими висновками не погодився та подав касаційну скаргу.

Верховний суд, розглянувши аргументи сторін, дійшов висновку, що допущена підприємством помилка не свідчить про несплату податку у визначений законодавством строк та не спричинила настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому.

Як наголошується в судовому рішенні, цю правову позицію Верховного суду варто застосовувати не тільки при несвоєчасній сплаті єдиного соціального внеску, а й інших податків та зборів.

Випадок, про який йдеться, стався ще у жовтні 2013 року. Підприємство перерахувало єдиний соціальний внесок не на рахунок, відкритий для підприємств Костянтинівського району Донецької області, а на рахунок, відкритий для підприємств районного центру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук