Волинська облрада програла львівському заводу «Гетьман» справу про етикетки на горілці

ЕкономікаНазарій Тузяк, 25 серпня 201710760
Волинська облрада програла львівському заводу «Гетьман» справу про етикетки на горілці
фото «Фіртки»
Волинська облрада впродовж трьох років намагається заборонити використання герба на етикетках

Волинській облраді не вдалося через суд заборонити львівському заводу «Гетьман» використовувати на етикетах до горілки герб Волинської області. Як свідчить опублікована 10 серпня постанова Вищого господарського суду України, судді підтвердили рішення попередніх інстанцій, якими позов Волинської облради залишали незадоволеним.

Судовий процес про використання герба Волинської області на пляшках від горілки триває щонайменше від 2014 року. Тоді Волинська обласна рада подала до суду на ТОВ «Науково-виробниче підприємство "Гетьман"» з вимогою прибрати з етикеток горілки «Етнос Волинь. Вірність традиціям» герб Волині.

Юристи Волинської облради пояснювали, що використання герба області з комерційною метою можливе лише за згоди самої облради. А депутати Волинської облради не надавали львівським підприємцям права використовувати зображення герба на етикетках.

Втім, суд відмовився задовольнити вимоги позивача, оскільки львівський завод «Гетьман» лише виконує умови договору з івано-франківською фірмою «Галичина-Табак», а тому сам не визначає вигляд етикеток.

«Суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку, що відповідач виготовляє та передає алкогольну продукцію її замовнику – ТОВ «Галичина-Табак», використовуючи при цьому зареєстрований знак для товарів і послуг, який дає право на маркування відповідного товару. Інформація, яка міститься на етикетках поширюється не відповідачем», – йдеться у постанові Вищого господарського суду України.

Власником свідоцтва на знак етикетки із зображенням герба Волинської області є Антон Сухомлин. Він є родичем Любові Сухомлин, якій належить 99% ТОВ «Галичина-Табак», яке й продає горілку «Етнос Волинь. Вірність традиціям».

Цікаво, що ТОВ «Галичина-Табак» кілька років назад зверталося до Волинської облради за дозволом на використання герба Волині в етикетках, однак отримало відмову.

Водночас, за інформацією видання «Волинська правда», у судах ще триває розгляд аналогічного позову Волинської облради до ТОВ «Галичина-Табак».

Додамо, що за даними аналітичної системи YouControl, «Науково-виробниче підприємство "Гетьман"» належить Роману Цимбалі (30%) та Оксані Баляш (69%), яка є дружиною львівського банкіра Олега Баляша.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук